Москаль обговорив із румунами можливість застосування на кордонах Закарпаття унікального сканера

dsc_0008Деревообробна галузь, виноробство, солевидобування та переробка сільськогосподарської продукції – галузі, які чекають інвестицій на Закарпатті. Про це йшлося сьогодні, 21 жовтня, під час зустрічі керівника краю Геннадія Москаля та президента румунсько-української двосторонньої торгової палати Насті Вледою.
Гість із сусідньої країни запевнив у підтримці Румунією України на шляху до європейської інтеграції і наголосив на зацікавленості інвестицій у наш регіоні: «Наша торгово-промислова палата тісно співпрацює з посольством України в Бухаресті. Але ж там мають лише інформацію, яка надходить з центру. А ми хочемо працювати з регіонами. Тому й завітали до вас, щоб дізнатися про потреби краю з перших вуст».
Геннадій Москаль запевнив, що іншого шляху, як у Європейський союз, в України немає. За його словами, з першого січня 2016р. вступає в силу закон про вільну торгівлю з Євросоюзом, а з першого листопада п.р. в країні діятиме заборона на вивіз необробленої деревини. Тож керівник краю запропонував декілька пріоритетних можливостей спільного співробітництва між Закарпаттям та Румунією.
-- В першу чергу – це обробка деревини – виготовлення з неї готової продукції, меблів. Друга галузь, де ми могли би співпрацювати - виноробна. У нас лишаються занедбаними винні совхози. А це величезні старовинні підвали, заводи з виготовлення вина та земля для виноградників. Румунія славетна виноробна країна, ми б із задоволенням прийняли ваших інвесторів для вирощування винограду та виноробства на Закарпатті. Перша полуниця, персики та абрикоси дозрівають саме у нас, але можливості обробки цієї продукції немає. На Закарпатті немає жодного молокозаводу, хоча за поголів’ям корів наш край на четвертому місці в країні. У місцевих мешканців немає коштів на капіталовкладення, тож ми запрошуємо румунських інвесторів.
Під час зустрічі також обговорили проблему Солотвинського солерудника, який заходиться безпосередньо на кордоні з Румунією. За словами Геннадія Москаля, держава готова продати цей об’єкт закордонним інвесторам з умовою збереження профілю.
- На реанімацію затоплених шахт з видобутку солі у держави немає коштів. Як і на порятунок двох розташованих там алергологічних лікарень. Підтверджених покладів солі (такої якості, як ніде в Європі) 150 млн тонн. Румунські фахівці могли б інвестувати у ці копальні.
Насті Вледою пообіцяв відвідати об’єкт по дорозі додому, щоб ознайомитися з проблемами підприємства на місці.
Насамкінець Геннадій Москаль та президент румунсько-української двосторонньої торгової палати обговорили можливість застосування на пунктах пропуску Закарпаття унікального сканера, який виготовляється наразі лише у Румунії.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 21-10-2015 17:24