Тринадцяти жінкам Рахівщини вручили почесне звання України ,,Мати-героїня”

Відповідно до Указу Президента України від 21 серпня 2015 року № 489/2015, сьогодні в Рахівській райдержадміністрації відбулося урочисте вручення посвідчень та знаків до почесного звання України ,,Мати-героїня”.

Тринадцять жінок Рахівщини з нагоди вручення посвідчень та знаків до почесного звання ,,Мати-героїня” привітав голова Рахівської районної державної адміністрації Павло Басараба.

Звертаючись до присутніх матерів, голова державної адміністрації Павло Басараба від щирого серця подякував жінкам за недоспані ночі, важку щоденну працю та за те, що попри нелегкі будні, вони дали дорогу в життя майбутньому країни.

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку, відповідно до Указу Президента України почесні звання та нагороди були вручені: Олені Боднарюк, Олені Грига, Олені Данилюк, Світлані Михалко, Катерині Бочкор, Ганні Варцабюк, Олені Липчак, Марії Маєр, Євдокії Мохначук, Ганні Сапожник, Марії Томашук, Марії Кравчук та Олені Павлючок.

Довідково.

Станом на 21 жовтня 2015 року в Рахівському районі нараховується 205 матерів-героїнь.

Наслідком відзначення особи державною нагородою (почесним званням „Мати-героїня”) є виплата одноразової грошової винагороди, яка провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України.

Так, всім жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” відповідно до Закону України „Про державні нагороди України”, виплачується винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання.

Багатодітні матері, які народили та виховали до 6-ти річного віку  п`ятеро  і більше дітей,  мають право на дострокову пенсію за віком  після досягнення 50 - ти річного віку і за наявності страхового стажу роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми, але не більше ніж до досягнення дитиною трирічного віку.

Відповідно до Закону України ,,Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” багатодітним матерям нараховується надбавка до основної пенсії на яку вони мають право згідно законодавства.

При отриманні нагрудного знаку та посвідчення ,,Мати-героїня”, розрахунок надбавки до пенсії збільшується до максимального процентного співвідношення - 40% не залежно від кількості дітей.

Остання зміна сторінки: 21-10-2015 17:17