Відкрито повну інформацію про власників нерухомого майна

thumb_imageІнформація  про зареєстровані  права та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою та загальнодоступною (ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Починаючи з 6 жовтня українці можуть отримати інформацію з реєстру нерухомості як за об’єктом так і за суб’єктом.

Простіше кажучи, якщо раніше ви могли за адресою дізнатися, хто є власником того чи іншого будинку або квартири, то відтепер, увівши прізвище, ім’я та по батькові будь-якого чиновника, судді, прокурора чи свого сусіда, можна дізнатися, якою нерухомістю він володіє. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Щоб отримати таку інформацію, достатньо зробити кілька простих кроків.

Перш за все, зареєструватися на порталі онлайн-сервісів Міністерства юстиції за адресою https://kap.minjust.gov.ua та увійти до власного кабінету. Потім обрати відповідну послугу, ввести необхідні дані, та, сплативши дану послугу банківською карткою, отримати запрошувані дані.

Вартість такої послуги становить усього 20 грн.

Нині можлива ідентифікація на порталі через використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) або, надавши паспортні дані та ідентифікаційний номер. А вже незабаром буде запроваджену систему ідентифікації через BankID. Тобто власники банківських карток зможуть користуватися порталом онлайн-сервісів без необхідності окремої реєстрації.

Слід зазначити, що Міністерство юстиції України подбало про збереження персональних даних власників майна. Інформації про їхні паспортні дані чи ідентифікаційний код не буде видаватися при пошуку. Так само в довідці не буде інформації щодо номера будинку та квартири.

З іншого боку, завдяки системі авторизації Міністерство юстиції України повністю забезпечує вимогу закону стосовно того, що громадянин за запитом до Мін’юсту може взнати, хто саме цікавився його майном.

Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко це справжній прорив у боротьбі з корупцією та махінаціями з нерухомістю. З одного боку органи по запобіганню та боротьбі з корупцією, журналісти та прості громадяни зможуть перевірити чи все своє майно задекларував чиновник і чи збігається його стиль життя із доходами. З другого – відкриття доступу до реєстру ліквідує можливості для рейдерських захоплень нерухомого майна чи інших шахрайських дій.

Остання зміна сторінки: 13-10-2015 11:41