З майже 10 мільйонів освоїли два. Решту обіцяють, починаючи з березня

Перед початком чергової колегії райдержадміністрації, яка відбулася у незвичному форматі, адже крім голів районної ради Михайла Фірки, населених пунктів району, керівників підприємств та установ, у її роботі також взяли участь директори шкіл, завідуючі дошкільними закладами та амбулаторіями, прокурор району Віктор Кузан та начальник райвідділу міліції Михайло Палкуш розповіли про дотримання законності під час виборчого процесу.IMG_7604Відтак заступник голови комісії з реорганізації Управління Держземагентства в Рахівському районі Тетяна Думен ознайомила присутніх з порядком надання земельних ділянок учасникам АТО та членам сімей загиблих під час ведення антитерористичної операції, здісненою роботою в цьому плані, кількість заявок на ті чи інші наділи, виготовлення відповідної документації тощо. Про те, як вирішується питання у населених пунктах, повідомили голови самоврядних органів Великого Бичкова – Одарка Зеленко, Чорної Тиси – Іван Павлючок. Найбільша проблема, за словами окремих виступаючих, відсутність вільних земель. Саме тому чорнотисянці клопочуть про вилучення десяти гектарів із власноті Держлісфонду, що може позитивно вирішити Кабінет Міністрів. Як один із варіантів, на переконання очільника району Павла Басараби, можна розглядати й окремі наділи, господарі яких не ведуть жодної сільськогосподарської діяльності, хоча подібне анонсували, оформляючи на них право власності. Процес повернення землі – довготривалий, але й стимулюючий від бездіяльності.
Про стан медичного забезпечення та вдосконалення організації надання медичної допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та бойових дій на території України інформував в. о. начальника відділу охорони здоров’я Павло Брехлічук, виступ якого доповнила в. о. головного лікаря райлікарні Світлана Богачук. Відзначалося, що попри налагоджену систему роботи з надання медичної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС, виділення путівок на санаторно-курортне лікування і оздоровлення, бракує коштів на медикаментозне забезпечення, протезування.
Стосовно надання медичної допомоги учасникам бойових дій, то заклади охорони здоров’я району використовують у діяльності „Дорожню карту щодо надання державних соціальних гарантій учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та сім’ям загиблих військовослужбовців – учасників АТО”. Для покращення медичного обслуговування в райлікарні, в кабінеті №205, діє „Єдине медичне вікно учасника АТО” для скерування до лікарів-спеціалістів необхідного профілю.
Завідувач сектору інфрастуктури, житлово-комунального господарства та будівництва Михайло Штефура розповів про стан готовності підприємств, установ та організацій району до роботи в осінньо-зимовий період, а начальники управління освіти, молоді та спорту, відділів охорони здоров’я та культури Оксана Севч, Павло Брехлічук і Володимир Шепета – про готовність закладів до роботи в період настання холодів. Попри те, що ситуація начебто контрольована, за винятком окремих нюансів, насправді не все так просто з оплатою коштів за паливні дрова у медицині, освоєнням субвенції з обласного бюджету та капітальні ремонти і реконструкції амбулаторії у Богдані, котелень Ясінянської міської лікарні, Великобичківських ЗОШ №1 і №3, Кобилецько-Полянської ЗОШ та інших об’єктів. Як відзначив голова райдержадміністрації, цього року, починаючи з березня, Рахівщина отримала з обласного бюджету біля 10 млн. грн. для різноманітних будівельних і ремонтних робіт на об’єктах освіти, медицини, натомість на нинішній день спромоглися освоїти ледь два мільйони гривень. Як так? Багато говоримо про потреби, а вони й справді реальні, отримуємо фінансування, однак проявляємо халатність у освоєнні коштів. Готовність дати раду наявним грошам висловив голова Водиці Іван Ватрала, адже у населеному пункті повним ходом триває будівництво ДНЗ. Але (і це розуміють всі) перекидання коштів цільового призначення – неможливе. Та жарт, а швидше за все сарказм, оцінили належно.
Начальник райуправління ГУ Держсанепідслужби у Закарпатській області Любов Сератор зупинилася на вжитих заходах щодо фактів, висвітлених у ЗМІ, з приводу санітарного стану району. Мова, насамперед, про сміттєзвалище у районному центрі, хоча подібна проблема – характерна загалом для Рахівщини. І тут, на думку виступаючих голів населених пунктів Рахова, Лазещини, районної ради, необхідний комплексний підхід до вирішення проблеми із залученням серйозних інвестиційних проектів й спеціалізованих фірм, будівництва сміттє- переробного заводу, як і виділенням землі під полігон для непотребу. Адже переміщенням відходів з одного кінця району в інший питання не вирішити.
Проблемні питання процесу децентралізації влади та територіального об’єднання громад охарактиризував в. о. начальника управління економічного розвитку і торгівлі Дмитро Рущак. На якій стадії знаходиться ситуація в населених пунктах, присутніх інформували голови самоврядних органів Великого Бичкова, Рахова, Богдана, Ясіня. Як резюмував Павло Басараба, шляхом об’єднання громад пройшли чимало європейських країн. Все не так просто, але іншого вибору немає, тим більше бюджетоутворюючу складову реформи вже відчули окремі населені пункти, отже вибраний правильний вектор розвитку. На жаль, не всі чітко подібне усвідомлюють. Тому доведеться чимало попрацювати, роз’яснюючи переваги реформи місцевого самоврядування.
Михайло ЮРАЩУК, Зоря Рахівщини

Остання зміна сторінки: 09-10-2015 09:49