Суспільству запропоновано нову дорожню карту співпраці держави і громадськості

0_2232За підтримки Адміністрації Президента України координатором проектів ОБСЄ в Україні у м. Львів відбувся регіональний круглий стіл: обговорення пропозицій щодо Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, участь в якому взяли й представники обласної та районних державних адміністрацій області.

З огляду на нові реалії та виклики, що постали перед владою та суспільством за останні два роки, виникла необхідність перегляду діючої Стратегії розвитку громадянського суспільства щодо її законодавчого та інституційного вдосконалення, а також визначити основні актуальні напрямки та тенденції державної підтримки розвитку громадянського суспільства.
На заході було представлено напрацювання групи експертів проекту «Вдосконалення Національної стратегії громадянського суспільства в Україні», до складу якої увійшли: Олександр Ярема, заступник керівника Головного департаменту внутрішньої політики - керівник департаменту взаємодії з громадянським суспільством та політичними партіями Адміністрації Президента України, Володимир Купрій, виконавчий директор Творчого центру ТЦК, експерт ОБСЄ, Анастасія Красносільска, Український незалежний центр політичних досліджень, експерт ОБСЄ, Михайло Чаплига, Представник Уповноваженого з питань зв'язків із громадськістю та інформаційних технологій, офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Представники громадськості, органів виконавчої влади західного регіону та експерти у ході дискусії обговорили стратегічні напрямки взаємодії держави і громадськості, детально розглянули інституційний розвиток громадських організацій, їх фінансову підтримку, проблеми міжсекторальної співпраці, громадянського представництва, наголосили на ухваленні чітких та зрозумілих правил проведення публічних консультацій, реалізації місцевих ініціатив, встановленню громадського контролю за роботою рад об’єднаних громад.
Аналогічні засідання за круглим столом вже відбулися у Запоріжжі,  Одесі, Чернігові та Тернополі, на черзі Харків та Краматорськ. Остаточну версію нової Національної Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства заплановано презентувати на всеукраїнському форумі в м. Київ 6 листопада 2015 року.

Остання зміна сторінки: 12-10-2015 20:44