Закарпатські освітяни обговорили важливі питання

img_4281У департаменті освіти і науки облдержадміністрації відбулася наради з керівниками органів управління освітою.
Усі 668 загальноосвітніх та 574 дошкільні навчальні заклади організовано розпочали новий навчальний рік. Попереду щоденна і клопітка робота, перед освітянами поставлено ряд завдань, від вирішення яких залежить належне функціонування освітньої галузі краю. Головними принципами у роботі залишаються правомірність, законність і правильність прийняття виважених рішень.
На цьому наголосив і голова обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. Він акцентував увагу на необхідності сконцентрувати свої зусилля на забезпечення на відповідному рівні навчально-виховного процесу у навчальних закладах, а також на здійсненні контролю за реалізацією освітніх потреб.
У ході наради, зокрема, йшлося про атестацію педагогічних працівників, що насамперед покликана належним чином оцінити результативність діяльності педагога, тому вона має бути дієвою і об’єктивною.
З урахуванням вищезазначеного особливу увагу було звернено на відповідальність керівника за прийняття рішень, що пов’язані з призначенням та звільненням педагогічних працівників, поданням державної статистичної звітності, погодження документації, що регулює діяльність навчального закладу тощо. На сьогодні в області, за оперативною інформацією відділів (управлінь) освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів, ряд навчальних закладів мають потребу у фахівцях із трудового навчання, фізичної культури, у вчителях початкових класів та ін. Особливо гострою є ця ситуація у загальноосвітніх навчальних закладах з угорською мовою навчання.
У зв’язку з численними зверненнями до різних урядових інстанцій наголошено було і на порядку надання відповідей на запити громадянам та забезпеченні доступу до публічної інформації. Серед питань, що порушуються, процедура надходження до шкіл та оплата підручників для учнів 4 та 7 класів. На жаль, – було констатовано, – на сьогодні такий механізм чітко не регламентовано.
Крім зазначеного, освітяни обговорили ситуацію про надання освітніх послуг внутрішньо переміщеним особам з Криму, Луганської та Донецької областей, про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни та підготовку до роботи в осінньо-зимовий період.

Департамент освіти і науки Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 24-09-2015 17:13