Реєстрація структурного утворення політичної партії

1440079355_testirovanieРеєстрація обласних, міських і районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, здійснюється відповідними органами юстиції Міністерства юстиції України, якщо інший порядок не передбачений законом, лише після реєстрації політичної партії Міністерством юстиції України.Після реєстрації обласних, міських та районних організацій політичних партій вони можуть набувати статусу юридичної особи, якщо це передбачено статутом партії.

Легалізуючий орган приймає рішення про реєстрацію обласних, міських, районних організацій (надалі – структурних утворень політичної партії), передбачених статутом партії, протягом 10 днів з дня надходження письмової заяви від них, завіреної керівним органом політичної партії.

Для реєстрації структурного утворення політичної партії до легалізуючого органу подаються наступні документи:

• заява;
  • копія статуту політичної партії;
  • відомості про склад керівних органів структурного утворення політичної партії;
  • протокол установчих зборів (конференції), на яких було утворено обласну, міську, районну організацію або інше структурне утворення політичної партії.

Легалізуючий орган після реєстрації видає обласній, міській, районній організації партії або іншим структурним утворенням, передбаченим статутом партії, свідоцтво про реєстрацію стрктурного утворення політичної партії встановленого Кабінетом Міністрів України зразка.

Легалізуючий орган зобов’язаний у строк, визначений законами України, прийняти одне з таких рішень:

• про реєстрацію структурного утворення політичної партії та видати відповідне свідоцтво;
  • про відмову в реєстрації структурного утворення політичної партії.

Вищезазначені рішення приймаються залежно від результатів правової експертизи в межах установленого строку виключно на підставах, встановлених законами, а також прийнятими на їх виконання актами Кабінету Міністрів України та наказами Мін’юсту.

У реєстрації структурного утворення політичної партії може бути відмовлено, якщо документи, подані для реєстрації структурного утворення політичної партії, не відповідають статуту Політичної партії, Конституції України, Закону України «Про політичні партії в Україні». У разі відмови в реєстрації структурного утворення політичної партії органи юстиції повинні надати заявникові своє письмове вмотивоване рішення.  Відмова у реєстрації не є перешкодою у повторному зверненні про реєстрацію.

Остання зміна сторінки: 16-09-2015 15:27