Надходження єдиного податку в Місцевий бюджет Рахівського району за січень-серпень 2015 року складають 4907,7 тис. грн. суми сплачених податків

yak-rozpodilyati-finansiЗа січень-серпень  поточного року від платників – спрощенців Рахівського району надійшло в Місцевий бюджет 4907,7 тис. грн., що на 16,8 % перевищує надходження єдиного податку за аналогічний період минулого року.

При цьому від фізичних осіб – підприємців надійшло в Місцевий бюджет понад 3664,5 тис.  грн., тобто на 12,5 % більше, ніж за січень-серпень 2014 року, від юридичних осіб надійшло 1243,2 тис. грн. (на 31,7% більше минулорічних показників).

Такий темп росту свідчить про те, що платники оцінили переваги застосування спрощеної системи оподаткування.

До того ж змінами, внесеними в Податковий кодекс України з 1 січня 2015 року, значно покращено умови оподаткування для платників єдиного податку.

Так, з 1 січня 2015 максимальний поріг доходу, що дозволяє обирати першу групу єдиного податку, підвищився до 300 тис.грн. замість попередніх 150 тис. грн.  Для платників єдиного податку другої групи максимальний поріг доходу становить 1,5 млн.грн. (до 1 січня 2015 року — 1 млн.грн.).

Крім того, зменшились відсоткові ставки єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку, для яких річний дохід складає до 20 млн.грн, а саме:

- 3%  від доходу зменшено до 2% — у разі сплати ПДВ;

- 5% від доходу до 4% — без сплати ПДВ.

Нагадуємо, що минулорічні платники єдиного податку четвертої - шостої груп тепер відносяться до платників єдиного податку третьої групи.

Зазначені зміни були внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня 2015 року.

Слід нагадати, що Наказом Міністерства фінансів від 19.06.2015 р №578 затверджено нові форми декларацій для платників єдиного податку, які приведені у відповідність до чинного законодавства. У нових деклараціях враховані всі зміни, пов’язані з реформуванням спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з 01 січня 2015 року.

Також Міністерство фінансів України наказом від 19.06.2015 №579 затвердило форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку I, II і III груп, які не є платниками ПДВ) та форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку групи III, які є платниками ПДВ) та, відповідно, Порядок їх ведення.

Книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності вказаного наказу, діють до їх закінчення.

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 10-09-2015 08:33