В Україні діє «будівельна амністія»

upscale_q85Затверджено порядок реалізації «будівельної амністії», – повідомляє Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області.

«Будівельна амністія» – це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкта.

Легалізація самобудів у рамках «будівельної амністії» відбуватиметься відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» від 13 січня 2015 року № 92-VIII та наказу Мінрегіону № 79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовано без дозволу на виконання будівельних робіт».

Згідно з цими документами, під «будівельну амністію» підпадають:

        - індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;                                         

        - громадські будинки І та ІІ категорій складності;

        - будівлі та споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.

Для того, щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м або господарської будівлі до 100 кв. м, громадянину слід зібрати такий пакет документів:

1. Заяву;

2. Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію;

3. Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт;

4. Копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження);

5. Інформацію відділу архітектури про відповідність розташування об`єкта будівництва державним будівельним нормам.

Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності Порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності вказаним Порядком.

Для легалізації будинку площею більше 300 кв. м або іншого об’єкта слід зібрати такий пакет документів:

1. Заяву;

2. Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкта до експлуатації;

3. Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації.

4. Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено    об’єкт;

5. Копію технічного паспорта;

6. Інформацію відділу архітектури про відповідність розташування об`єкта будівництва державним будівельним нормам.

З цим пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в обласному центрі: м. Ужгород, пл. Поштова, 3, Ужгородська міська рада, який прийме документи і передасть їх до відповідної інспекції. Інспекція протягом десяти робочих днів з дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію.

Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції через ЦНАП повертається замовнику.

Легалізувати самобуди 1992—2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 року. 

Особливо слід відмітити: При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

По питаннях просимо звертатись до відділів та управлінь архітектури районних та міських райдержадміністрацій, до представників Управління державної архітектурно-будівельної Інспекції у Закарпатській області в районних центрах.

Остання зміна сторінки: 29-07-2015 14:43