Мусимо сказати чесно: проводимо реформи, чи ні!

56x298Робоча група, на яку покладено проводити заходи з реалізації положень Закону України «Про добровільне об»єднання територіальних громад» у Закарпатті, рекомендує депутатам проголосувати за Перспективний план, підготовлений облдержадміністрацією.
Таке рішення група прийняла на своєму засіданні після Депутатського дня, на якому було представлено Перспективний план, корегований у відповідності до пропозицій районів. Зауважимо, корекції було проведено у випадках, коли вони не суперечили положенням Методики, яка чітко виписує умови і механізм утворення таких громад. Таким чином, зміни відбулися і у кількісном (було 38 стало 51 громада), і в якісному сенсі (певні громади «відійшли» до інших об’єднань).
На початку засідання, заступник голови закарпатської облради і тимчасово виконуючий його повноваження, Михайло Попович вчергове нагадав присутнім про необхідність максимально врахувати побажання громад: «Я прошу вас розглянути максимально можливу кількість об»єднань, які пропонують громади. Ми маємо кілька «сумнівних» позицій, приміром, щодо Ужгородського району. Зверніть на це увагу – врахуйте! Потім, коли нова структура запрацює і люди переконаються у її життєздатності і позитиві, мабуть, самі громади схочуть укрупнення. Але наразі треба дослухатися до всіх! Не упустіть цей шанс! Щоб не вийшло так, що після прийняття Перспективного плану, коли доведеться займатися, власне, об»єднанням, ми зіткнулися б з іншою проблемою – небажанням!», - сказав Михайло Андрійович.
Натомість, експерт Офісу реформ Олег Лукша нагадав про те, що Перспективний план не є догмою, а баченням обласної влади найдоцільнішого адміністративно-територіального устрою: «Ми повинні чесно сказати: хочемо ми проводити реформи, чи ні! 20 областей прийняли свої перспективні плани. Вони довели і зафіксували своє прагнення до змін. На Закарпатті ж відбулася своєрідна підміна поняття: замість затвердження моделі потенційних об»єднань і подальшого руху, ми займаємося реальним процесом переговорів щодо майбутнього об»єднання!».
Оскільки більшість членів робочої групи взяли участь у роботі Депутатського дня з презентацією Перспективного плану, то дискусія на засіданні самої робочої групи стала нетривалою. Вирішили звернутися до депутатського корпусу області з проханням затвердити Перспективний план створення територіальних об»єднань на наступній сесії, яку заплановано на серпень.

Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 24-07-2015 16:23