Громадаська рада вирішила розглянути питання формування Перспективного плану на спеціальному зібранні

2000000405724 червня Громадська Рада при Закарпатській ОДА зібралася на своїзагальні збори. Серед десятка питань, що стосувалися організаційної роботи з утвердження плану роботи і її регламенту, кілька були присвячені стратегії та тактиці розвитку й реформування нашого регіону.
Оскільки ці питання були винесені в заключну частину спілкування, певна частина громадських лідерів, які входять до Ради, їх обговорення не дочекалася. Та й самі присутні визнали: такі важливі питання необхідно готувати, і системно. Мова іде про участь Громадської ради при облдержадміністрації в заходах облдержадміністрації з розробки проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад у травні – червні 2015 року.
Слід визнати, прогресивні і активні учасники громадського краю (а саме такі мають представляти громаду у спілкуванні із виконавчою владою) уже свідомо долучилися до процесу реформування. Микола Бережанський, Павло Гомонай, Михайло Греньо, Олексій Кіндрат, Володимир Феськов, Володимир Приходько, зрештою - Олег Лукша, експерт Офісу реформ у Закарпатті - люди, які постійно спілкуються із громадою, шукають і знаходять відповіді на складні питання, які виникають у ході таких дискусій.
Проте ознайомлені із метою і шляхом реалізації реформ в Україні, природньо, не всі. Дискусія щодо методів участі Громадської ради у підготовці Перспективного плану виявилася пристрасною. Згоди дійшли на такому:
- мета і шляхи реалізації реформ - питання, які заслуговують спеціального зібрання, яке має стати і, свого роду, освітнім і таким, що напрацює певні рекомендації;
- для того, щоб громада розуміла, які зміни їй чекати, і в чому їх позитив, з нею необхідно спілкуватися в усякий спосіб - і безпосередньо, і через ЗМІ;
- звернутися до влади на місцях, депутатів усіх рівнів з тим, щоб вони активніше роз"яснювали перспективи реформування;
- спільно із науковцями УжНУ долучитися до процесу популяризації незмінності і прогресивності децентралізації як ключової складової реформ в Україні серед закарпатського соціуму.

Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 25-06-2015 18:33