В’ячеслав НЕГОДА: «Обласні ради, які не затверджують Перспективні плани, стоять на заваді тим громадам, які хочуть об’єднатися»

190615Сьогодні відбулася он-лайн нарада, ініційована Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України із представниками Офісів реформ. Серед ключових питань – стан впровадження реформ у регіонах, ситуація із формуванням та затвердженням Перспективних планів обласними радами. Участь в інтернет-спілкуванні, окрім експертів регіональних офісів, взяли фахівці міністерства, представники Асоціації міст України.
На початку зустрічі заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода поінформував, що перспективні плани територіальних об’єднань громад уже затверджені в 11 областях: Дніпропетровській, Житомирській, Хмельницькій, Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Харківській, Полтавській, Луганській, Рівненській і Чернігівській. А це означає, що тут, не очікуючи затвердження Перспективних планів урядом, уже можуть переходити до наступного етапу – ініціювання процесу об’єднання, у відповідності до Закону, прийнятого у лютому 2015-го року.
Разом з тим, заступник міністра наголосив: «Нашою метою є не чітка і яскрава картинка, яка ілюструє сам план, а реальне об’єднання і створення у результаті спроможних територіальних громад. Акцентую: на основі добровільного рішення. У цьому випадку громади отримають обіцяну підтримку держави, з тим, щоб їх розвиток якісно поліпшився. Хто не хоче об’єднуватися, що ж – житиме по-старому. Це – їх вибір, чекатиме наступної нагоди…».
Що стосується тих областей, де Перспективні плани ще не прийняті, В’ячеслав Негода зауважив: «У відповідності до Закону, юридичне об’єднання громад без затвердження обласною радою Перспективного плану не відбудеться. Тому обласні депутати, які не вступають у активний діалог з тим, щоб затвердити модель подальшого розвитку, фактично стоять на перешкоді тим громадам, які виявили бажання утворити спроможні об’єднання!»

Остання зміна сторінки: 19-06-2015 18:46