Електронні документи мають статус офіційних

300_3_0Як ми неодноразово повідомляли, з метою спрощення різноманітних процедур, покращення доступу громадян до адміністративних послуг, Міністерство юстиції запроваджує нові стандарти надання реєстраційних послуг.

Так, зокрема, тепер отримати усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок можна в електронній формі не виходячи з дому, через Інтернет.

При цьому електронному документу надається статус офіційного. Тобто усі отримані документи в електронному вигляді мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора Кожному електронному документу присвоєно унікальний номер. За цим номером в електронній системі можна віднайти оригінал документу, якщо цього буде вимагати банк чи якась інша установа.

На жаль, як показала практика, не всі установи довіряють електронним документам, безпідставно вимагаючи  паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора. Так, мають місце численні звернення громадян про відмови з боку банківських установ приймати електронні витяги, виписки та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У зв”язку з цим, Національний банк України направив до всіх вітчизняних банків роз’яснення, яким зобов’язав банківські установи приймати електронні документи, отримані громадянами чи юридичними особами з державних реєстрів в електронній формі, так само як і їх паперові аналоги.

Документ зазначає: відповідно до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, затвердженого наказом Мін’юсту №466/5 від 31 березня 2015 року, відомості, що містяться в державному реєстрі можуть надаватися державними реєстраторами як у паперовій, так і в електронній формах.

Крім того, аналогічні документи можуть бути отримані громадянами без участі держреєстратора через офіційний веб-сайт розпорядника реєстру у вигляді електронних документів.

Відповідно до положень Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»,  виписки, витяги та довідки в паперовій та електронній формах мають однакову юридичну силу.

Зі свого боку Міністерство юстиції закликає українців користуватися електронними сервісами. Адже це можливість без черг та без необхідності спілкування з чиновниками отримати всі необхідні документи. Для цього користувачам навіть не знадобиться виходити з дому чи офісу. Отримати довідку, витяг чи виписку з державних реєстрів можна, заповнивши відповідну форму на оновленому сайті Мін’юсту new.minjust.gov.ua. Вся процедура займає лише кілька хвилин. При бажанні, отримані документи можна роздрукувати необмежену кількість разів.

Користуючись нагодою, наголошуємо:  якщо представники якогось із органів чи банківських установ відмовляються приймати отримані через онлайн-сервіси документи, про такі випадки слід одразу повідомляти представникам Міністерства юстиції за телефоном гарячої лінії 0(44) 279-82-55 або листом на електронну адресу stophabar@minjust.gov.ua

 

Рахівське районне управління юстиції

Остання зміна сторінки: 08-06-2015 10:54