При створенні спроможних територіальних громад врахують всі фактори

В райдержадміністрації, районній раді і на місцях, протягом тижня відбулися зустрічі керівників району, т.в.о. голови РДА Віктора Медвідь і голови районної ради Михайла Фірки із очільниками органів місцевого самоврядування району.

На даний час тривають надзвичайно активні дискусії щодо формування та об’єднання територіальних громад району з відпрацюванням схеми формування спроможної територіальної громади.

Саме тому, під час зустрічей, обговорювали пропозиції щодо об’єднання спроможних громад. Загалом на території району пропонується створити три території: Рахівську, Великобичківську і Ясінянську об’єднані територіальні громади.

Сьогодні, 22 травня на сесії Рахівської міської ради, прийнято рішення звернутися до всіх населених пунктів, які знаходяться у 20-ти кілометровій зоні, з пропозицією об’єднання.

Наразі, рішення об’єднатися з Раховом вже прийняли Розтоки, Костилівка і Ділове.

Члени робочої групи із впровадження заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, яка створена розпорядженням голови РДА 8 травня 2015 року № 106, дійшли спільної думки про те, що у підготовці процесу об’єднання громад є підводні камені: недосконалість правової бази, недостатня поінформованість населення, через що багато людей виступають проти такого об’єднання.

Крім цього, слід наголосити, що при створенні цих спроможних територіальних громад необхідно врахувати, всі фактори: Рахівський район є найбільш високогірним районом в Україні і має статус гірського, рельєф впливає на доступність і якість транспортного сполучення поселень, наявність компактно розташованих поселень, в яких переважає румунська національна меншина та прикордонне розташування району.

Учасники робочої групи одностайні у думці, що об’єднання громад – процес невідворотний і необхідний. Адже це дасть регіонам додаткові кошти, які зараз так необхідні.

Т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Медвідь, акцентував увагу на необхідності, у ході реалізації заходів із добровільного об’єднання територіальних громад, проведення діалогу сільських, селищних та міського голів із громадами, для того щоб вони могли побачити майбутні перспективи розвитку у разі об’єднання.

Остання зміна сторінки: 22-05-2015 19:04