Офіс реформ. Діалог розпочато!

20150512183409Об’єднання громад – на часі! Найактивнішими виявилися горяни. 12 травня до Офісу реформ Закарпатської області приїхала справжня делегація з Великоберезнянщини. Чотири сільські голови вирішили не чекати чиїхось пропозицій щодо об’єднання своїх громад, а, натомість, заявили про своє бачення доцільності таких змін.
Річ у тім, що спроби територіальних реформ робилися у незалежній Україні ще кілька років тому. Найбільшої популярності набули ті, що стосуються 2009-го року. Тому існуючі пропозиції щодо об’єднання територій відомі і викликають чимало питань. Саме зі своїми відповідями на деякі з них приїхали в Ужгород голови сіл Загорб, Стужиця, Волосянка та Ужок. Вони пропонують об»єднати громади з центрами у Волосянці (Ужок, Верховина Бистра, Тихий, Сухий, Гусний, Луг) та Ставному (Лубня, Жорнава, Загорб, Стужиця). Свої пропозиції сільські лідери мотивують, у першу чергу, соціальною, а відтак – економічною доцільністю. Саме в цих центрах розміщені і освітні, і медичні заклади, послугами яких уже давно користуються мешканці навколишніх сіл.
Експерти офісу реформ, вислухавши горян, відповіли на їх запитання. Ці пропозиції, в яких самі члени громад є найбільш зацікавлені і обізнані, повинні бути взяті до уваги робочиaми групами, які працюють в районних державних адміністраціях. Згодом, саме пропозиції районних груп будуть проаналізовані експертами, які працюють в робочій групі, нещодавно створеній розпорядженням голови Закарпатської ОДА. Оскільки ж працювати, розпоряджатися заробленими і залученими коштами, жити в нових об’єднаннях доведеться саме членам об’єднаних громад, то їхнє бажання не стояти осторонь активних реформних процесів цілком зрозуміле!
Для того, аби діалог між громадами і владою був ефективним і взаємотолерантним працює Офіс реформ у Закарпатті. Нагадаємо, він діє у приміщенні Обласної державної адміністрації, кабінет 347. Телефони: 62-69-79, 62-69-80.
Офіс реформ у Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 13-05-2015 09:38