На Рахівщині створено бази даних про бійців, які загинули на території району восени 1944 року

7 травня, очільники райдержадміністрації та районної ради Віктор Медвідь і Михайло Фірка, а також міський голова Рахова Ярослав Думин, взяли участь у презентації проекту ,,Де була би сьогодні Європа…”.

Ініціаторами Проекту стали видричанські та ясінянські школярів, які разом зі своїми вчителями – Бийло Мерклом та Ярославом Баранюком, протягом п’яти років, працювали над створенням бази даних про бійців, які загинули на території Рахівщини восени 1944 року, а також рахів’ян, котрі воювали проти фашистів у складі Радянської армії й чехословацького війська, і поховані у країнах Європи.

- До цього часу, ми вшановували тільки воїнів-визволителів, але зараз постало питання і про вшанування інших – тих наших земляків, котрі так само боронили країну від нацистських загарбників, і роль яких у ІІ Світовій війні завжди применшувалась, - зазначив т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Медвідь.

Результатом даного Проекту стало створення першої в Україні електронної книги меморіальних комплексів, яку учні передали керівникам району та міста. Йдеться про бази даних меморіальних комплексів смт. Ясіня, м. Рахів та Богданської долини.

В знак вдячності, за добросовісне ставлення до навчальної діяльності, активну участь у регіональному проекті ,,Де була би сьогодні  Європа …” та вагомий внесок у вивчення історії Рахівщини, збереження пам’яті про героїв Другої світової війни, Віктор Медвідь та Михайло Фірка вручили учням Почесні грамоти та подарункові набори. Вчителям, за патріотичне виховання підростаючого покоління вручили Подяки.

Оскільки учні пообіцяли продовжувати роботу і надалі, міський голова Ярослав Думин, запропонував допомогти і розширити базу проекту, залучаючи іноземних спеціалістів та школярів з міст побратимів Рахова.

Остання зміна сторінки: 09-05-2015 12:12