Василь Губаль: Нині саме час об’єднатися задля примирення та пам’яті

165У п’ятницю, 8 травня, в фойє Закарпатської ОДА відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня пам’яті і примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі.
Участь у заході взяли керівники краю – Василь Губаль та Володимир Чубірко, ветерани, учасники АТО, представники мас-медіа та молодь.
Захід урочисто відкрив Академічний камерний хор «Кантус» виконанням Державного Гімну України.
Вітаючи присутніх, голова облдержадміністрації Василь Губаль наголосив: «День примирення особливий для закарпатської громади, адже наша спільнота завжди славилася тим, що мирно співіснували, підтримували один одного, розвивалися в єдиній родині. Цим пишаємося і є прикладом для України та Європи загалом. Ми зберігаємо гармонію співжиття в одному краї понад сто національностей і чотириста п’ятдесят релігійних громад, представники кожної з яких зараз моляться за загиблих та тих, чию пам’ять вшановуємо. А це ті, хто поклав голову у Другій світовій війні, та, на жаль, ті, хто зараз втрачає життя за Україну. Вклоняюся рідним. Ніхто не міг би подумати, що через 70 років після завершення тієї великої війни станеться те, що відбувається зараз і що муситимемо протистояти саме сусідській агресії, - зазначив керівник краю. - Але не порівнюймо сусідів. Агресію засуджуємо, а за руку допомоги - дякуємо».
Потім очільник краю з вдячністю привітав консулів країн-сусідів, які прийшли підтримати урочисті заходи, та насамперед ветеранів – учасників Другої світової війни, тих, хто потерпів від репресій та учасників АТО. Він зауважив: «Закарпаття – особливий край. І сталося так, що краяни не зі своєї волі воювали з різних сторін фронту, але за свою рідну землю. Зараз саме час об’єднатися задля примирення та пам’яті. До цього і запрошую громаду. Слава Україні та слава її героям!»
Після виступу Василь Губаль оголосив хвилину мовчання.
Присутній заступник військового комісара по роботі з особовим складом – начальник відділення Закарпатського обласного військового комісаріату, майор Петро Невеселий зачитав Указ Президента України про нагородження військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків в АТО на Сході України – Михайла Тимощука, Миколи Будза, Станіслава Кіша, Віталія Гопонько та Павла Стеця. Державні нагороди їх рідним вручили Василь Губаль та Володимир Чубірко.
Згодом до присутніх звернувся голова Закарпатської обласної організації «Товариство добровольців – учасників війни» Іван Данилик. Він згадав про історичні події, які йому довелося пережити разом зі своїми побратимами та закликав берегти про них пам’ять.
Учасник АТО на Сході України, командир підрозділу спецпризначення «Карпатська Січ» Тарас Деяк подякував ветеранам за право жити у мирній вільній країні та наголосив, що наше покоління ніколи не думало, що йому також доведеться воювати і захищатись від так званого старшого брата, який цинічно нехтує всі підписані угоди та домовленості, вбиває сотні невинних людей, руйнує міста і села.
Завершальним акордом урочистого заходу стала пісня «Плине кача» у виконанні «Кантуса», після чого учасники зібрання продовжили спілкування у неформальній обстановці.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 09-05-2015 12:13