Попередження рецидивної злочинності серед дітей

З метою посилення співпраці щодо профілактики правопорушень серед дітей, 23 квітня на базі ізолятора тимчасового тримання Рахівського РВ УМВС України в Закарпатській області працівниками КВІ, СКМСД та РЦСССДМ проведено попереджувальний захід з дітьми, спрямований на протидію повторної та рецидивної злочинності серед засуджених неповнолітніх.

Пріоритетними напрямками спільної роботи КВІ, СКМСД та РЦСССДМ  є налагодження ефективної взаємодії між всіма організаціями, причетними до роботи з дітьми, які порушили закон, спільного розв’язання питань, які виникають у роботі з профілактики та попередження рецидиву серед дітей, здійснення контролю за їх поведінкою, а також залучення до індивідуально-виховної роботи з дітьми державних, громадських та релігійних організацій.

Слід зауважити, що із загальної кількості дітей, які перебувають на профілактичних обліках, найбільша чисельність дітей засуджені за крадіжки, при цьому причини своєї асоціальної поведінки останні пояснити не можуть. Можливо це через так званий синдром обділеності, тобто батькам слід пам’ятати, що діти у шкільному віці ведуть себе так, як прийнято в середовищі їхніх однолітків. Вони намагаються одягатися так, як одягаються їх однокласники, мати таке ж шкільне приладдя, телефони, планшети і т.д. Причин є багато, серед яких, зокрема, можна визначити вчинення протиправного проступку заради близьких, з вимушеності, безвихідності, чи навпаки - заради спортивного інтересу, щоб бути в центрі уваги. Однак, як свідчить практика, сам факт крадіжки не говорить про тотальну зіпсованість дитини і зовсім не гарантує її кримінального майбутнього. Головне - вчасно виявити та зрозуміти причини таких дій та знайти спільну мову з дитиною,  і це в першу чергу стосується батьків, чи осіб, які їх заміняють.

Тож варто замислитися, якими жахливими та невиправними є наслідки байдужості батьків до майбутньої долі дитини, оскільки сім’я повинна бути середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення, так як батьки, які вирішили створити сім’ю, несуть відповідальність за створення належних умов для цього. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають ґрунтуватися на повазі до дитини, її людської гідності, і ніяк не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Тому варто пам’ятати, що відмова батьків від дитини є неправозгідною і суперечить моральним засадам суспільства в цілому. Ухилення батьків від виконання своїх батьківських обов’язків є підставою для притягнення їх до відповідальності у відповідності до закону,  і про це варто пам’ятати батькам та опікунам тих дітей, які вже переступили межі закону, оскільки суд вирішив, що в цих дітей є можливість виправитися без такого суворого покарання, як позбавлення  волі.

Остання зміна сторінки: 27-04-2015 10:00