![](https://rakhiv-rda.gov.ua/sites/default/files/styles/850xfull/public/default_images/t3.jpg?itok=8rSHsQnm)
Із 1 травня набере чинність постанова, яка дозволяє українцям отримувати субсидії за полегшеною схемою. Субсидії призначатимуть на 12 місяців, а продовжуватимуть автоматично.
- Субсидії призначатимуться не на підставі довідки про доходи, а на підставі податкової декларації. Згідно з новими правилами, дохід буде враховуватися разом із податками.
- Субсидія надаватиметься не на опалювальний період, а на 12 місяців від моменту звернення.
- Субсидії зможуть отримувати родини, в яких є працездатні непрацюючі особи.
- Знято низку обмежень по майновому стану. Раніше родина, у якої було дві квартири, дача, два автомобілі, або родина здавала житло в оренду, – не мала право на субсидії. Зараз ці обмеження зняті.
- Молоді сім’ї, які проживають не за місцем реєстрації, теж зможуть отримувати субсидії. Для цього потрібно надати договір про оренду житла.
- Субсидія надається за місцем реєстрації і за місцем фактичного проживання. Зараз субсидії надаються не родині, а домогосподарству.
- Раніше пенсіонери мали право отримати субсидії, якщо послуги перевищили 10% доходу. Нині довідки про доходи не потрібні.
- При першому зверненні для отримання субсидій потрібно лише два документи: звернення та декларація про доходи та витрати. Домогосподарство вказує доходи всіх членів. Субсидії призначаються на підставі цих даних. Однак виникає відповідальність за надану інформацію. Якщо людина має два місця роботи і не вказує це, її можуть покарати.
- Тепер доходи будуть ураховуватися без податків, тобто чистий дохід (раніше для оформлення субсидій брались доходи за останні шість місяців, тепер братимуться доходи за попередній календарний рік).
- Якщо домогосподарство має середньомісячний дохід за рік на одну особу, що дорівнює двом прожитковим мінімумам (один прожитковий мінімум – 1176 грн.), то сім’я сплачує за комунальні послуги 15% доходу. Якщо дохід зростає, то відсоток зростає, якщо дохід зменшується, відсоток зменшується. Якщо дохід сім’ї складає один прожитковий мінімум, то така родина буде сплачувати 7,5% послуг.
Куди і як подавати документи
3 питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення поштою.
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, яких визначають виконавчі органи місцевих рад.
Норми споживання: 1 тонна вугілля – 1221 грн. (2 тонни – на сім’ю), 1 балон газу – 156 грн.;
120 кВт електроенергії + 30% на інших членів сім’ї, але не більше 240 кВт.
Управління соціального захисту населення РДА
Остання зміна сторінки: 03-04-2015 14:26