Загальні правила заповнення декларацій

4543Декларація заповнюється відповідно до примітки.

У Розділі І декларації заповнюються загальні відомості про суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

У позиції 1 зазначається прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України суб’єкта декларування.

У разі, якщо суб’єктом декларування у звітному році змінено прізвище, ім'я, по батькові, спочатку зазначається нове прізвище, ім'я, по батькові, а у дужках – попереднє прізвище, ім'я, по батькові.

У позиції 2 зазначаються відомості щодо місця проживання із зазначенням адреси житла на кінець звітного року.

Заповнюючи вказану позицію слід мати на увазі, що відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місцем проживання для цілей даного Закону визнається адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік. Згідно зі статтею 6 вказаного Закону громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Водночас, відповідно до частини першої статті 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Таким чином, у разі якщо адреса фактичного місця проживання та місця реєстрації не співпадають, слід крім зареєстрованого місця проживання в дужках вказувати також відомості про місце фактичного проживання на кінець звітного року.

У позиції 3 зазначається займана суб’єктом декларування посада, крім випадку, коли йдеться про працевлаштування, в якому особа вказує посаду на яку вона претендує.

У позиції 4 зазначаються відомості щодо членів сім’ї, а саме: ступінь зв’язку, прізвище, ініціали, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України.

Згідно з визначенням, наведеним у абзаці десятому частини першої статті 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» до членів сім'ї належать особи, які перебувають у шлюбі, а також, їхні діти, в тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

З наведеного можна дійти висновку, що особа може бути віднесена до членів сім’ї для цілей заповнення декларації за наявності сукупності таких ознак: 1) спільне проживання; 2) пов’язаність спільним побутом; 3) наявність взаємних прав та обов’язків із декларантом. Це однак, не стосується осіб, які перебувають у шлюбі, що визнаються членами сім’ї незалежно від наявності вказаних ознак.

Рахівське районне управління юстиції

Остання зміна сторінки: 12-03-2015 18:26