З початку року на території району зафіксовано 3 пожежі із загоранням сухої трави

20140320171406Так склалося, що восени на свої присадибних ділянках громадяни спалюють опале листя, навесні – торішню траву. Із встановленням теплої сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж сухої трави: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі його на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Протягом поточного року станом на 10 березня території Закарпатської області зафіксовано 95 виїздів на загорання сухої трави, проти 42 виїздів в минулому році, що становить збільшення на 126,6%, лише в період вихідних 7 по 9 березня на області зафіксували 29 таких пожеж. Загалом під час цих подій вогонь знищив близько 39 гектарів трави й чагарників. З початку року на території Рахівського району зафіксовано 3 пожежі з загоранням сухої трави на відкритій території проти 1 пожежі в минулому році.

Зазвичай загорання сухої трави трапляється через людський фактор, насамперед необережне поводження з вогнем при розведенні багаття чи спалюванні сміття. Відтак Рахівський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області закликає громадян дотримуватися простих правил пожежної безпеки: будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем, не залишайте без нагляду розпалене багаття, не розпалюйте вогонь біля будинків і садиб, а також не спалюйте суху траву. Ці заходи нескладні і не вимагають матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!

Рахівський районний відділ Управління

ДСНС України у Закарпатській області