Вирішення проблем внутрішньопереміщених осіб у Рахівському районі на постійному контролі

Нестабільна ситуація, що склалася на сьогодні в країні, призвела до кардинальних змін на ринку праці.
Відсутність інвестицій в економіку держави, скорочення вітчизняного виробництва, обмежені можливості роботодавців у створенні нових робочих місць, зменшення кількості підприємців, переїзд на безпечну територію громадян з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції призводить до зростання безробітних осіб.

Тому, нагальним є питання пошуку нових шляхів досягнення суттєвих зрушень у забезпеченні швидкого доступу до зайнятості внутрішньопереміщених осіб в умовах посилення інтенсивності внутрішньої міграції, підвищення їх мотивації до праці та рівня працевлаштування.

З цією метою, 24 люгото, під головуванням заступника голови Рахівської райдержадміністрації Віктоора Турка відбулася розширена нарада з розв’язання проблем внутрішньопереміщених осіб та вирішення питання їх працевлаштування за участю Рахівського районного центру зайнятості, Управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації, Рахівської районної організації Товариства Червоного Хреста України та райвідділу Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Заступник директора центру зайнятості Тетяна Семенюк наголосила, що для забезпечення зайнятості внутрішньопереміщених осіб необхідна тісна співпраця між органами виконавчої влади, соціальними партнери та громадськими організаціями. Ознайомила присутніх з формами та методами роботи центру зайнятості з внутрішньопереміщеними особами та звернула увагу учасників наради на те, що проблемою в працевлаштуванні даної категорії громадян являється перш за все їх низька мотивація до праці через надію на повернення до своїх домівок. Також Тетяна Семенюк розповіла присутнім про роботу мобільної групи з вирішення питань працевлаштування внутрішньопереміщених осіб Рахівського РЦЗ, шляхом відвідування місць компактного проживання внутрішньопереміщених осіб та роботодавців.

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації, протягом 2014 року та січня 2015 року проведена робота щодо обліку, призначення виплат та надання гуманітарної допомоги внутрішньопереміщеним особам, а також здійснюється чітке дотримання законодавства із забезпечення гарантій внутрішньопереміщених осіб.

Головний спеціаліст-юрисконсульт центру зайнятості Є. Штефура ознайомила присутніх із законопроектом щодо посилення соціального захисту внутрішньопереміщених осіб, яким передбачається врегулювання питання посилення соціального захисту безробітних з числа внутрішньопереміщених осіб, а також із розробленими заходами Рахівського районного центру зайнятості щодо працевлаштування та професійного навчання внутрішньопереміщених осіб.

Голова Рахівської районної організації Товариства Червоного Хреста України М. Мартин доповіла учасникам про проведену роботу товариства із соціального забезпечення внутрішньопереміщених осіб та про взаємоузгоджений план дій з центром зайнятості щодо вирішення питань зайнятості даної категорії громадян.

За результатом проведеної наради, Рахівським районним центром зайнятості були підписані угоди про співпрацю з вирішення проблем внутрішньопереміщених осіб з управлінням соціального захисту населення Рахівської РДА, управлінням освіти, молоді та спорту Рахівської РДА та план спільних дій з Рахівською районною організацією Товариства Червоного Хреста України, а також підкреслено, що лише спільними зусиллями можливе ефективне вирішення питання працевлаштування внутрішньопереміщених осіб.

Рахівський районний центр зайнятості

Остання зміна сторінки: 01-03-2015 11:13