На Рахівщині обговорили хід проекту LOC-CLIM-ACT

30 січня у малій залі Рахівської райдержадміністрації відбулась нарада-презентація системи, призначеної для боротьби з надзвичайними ситуаціями в результаті впливу кліматичних змін.

Короткий семінар, під час якого сторони обмінялись досвідом, провели представники повітової ради Марамурешу та румунські менеджери і учасники проекту. З української сторони участь у семінарі взяли голова районної ради Михайло Фірка, голова села Видричка Микола Шемота начальник райвідділу У ДСНС Олександр Тушер, директор ТОВ «Інформаційний центр» Віталій Мелеш, представники місцевих ЗМІ.

Презентована система GIS (Geographic Information Systems) призначена для оповіщення у зонах ризику повеней. У комплексі з системою нагляду і прийняття рішень вона здатна попереджувати місцеве населення через SMS та E-mail про надзвичайні ситуації в районі.

Зі встановлених на території району пристроїв дані про рівень води у басейні Тиси, опадів тощо передаватимуться на сервер, оброблятимуться і в онлайн-режимі наноситимуться на карту.

Допомагатиме така система і при пожежах. При належному управлінні вона може показувати пожежникам найближчі до джерела загоряння гідранти чи водойми, небезпечні об’єкти, визначати ступені ризику тощо. Можна підключати до системи також камери спостереження.

У рамках чергового етапу Рахівському району передадуть мобільні сирени, які встановлять у населених пунктах від села Луги до Білої Церкви. Місцеві рятувальники вже запропонували скомпонувати систему із вже протестованою мережею управління за допомогою GSM-зв’язку. Це дасть змогу контрольному пункту ДСНС оперативно реагувати на надзвичайні події, вмикати сирени у населених пунктах та керувати мобільними групами рятувальників.

Проект реалізують за програмою Транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

Остання зміна сторінки: 31-01-2015 11:20