В РДА обговорили Схему планування території Рахівського району

Вчора при т.в.о. голови райдержадміністрації Віктору Медвідю відбулася нарада про розгляд пропозицій Карпатьского біосферного заповідника щодо Схеми планування території Рахівського району.

Участь в нараді взяли: голова районної ради Михайло Фірка, заступник голови райдержадміністрації Віктор Турок, заступники директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор Федір Гамор, начальник управління Держземагенства у Рахівському районі Юрій Дзядів, IMG_4825перший заступник директора Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак, начальник відділу рекреації, зв'язків з громадськістю та міжнародної співпраці Карпатського біосферного заповідника Вікторія Губко, провідний інженер відділу науково – дослідних робіт та сталого розвитку Карпатського біосферного заповідника Генадій Бочкор та начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Олександр Боднарчук.

Нещодавно до райдержадміністрації надійшов лист Міністерства екології та природних ресурсів України щодо врахування до проекту Схеми планування території Рахівського району зауважень Карпатського біосферного заповідника щодо меж території та об’єктів природно-заповідного фонду.

- Всі зауваження щодо включення нових територій до КБЗ взяті до уваги. На графічних документах Схеми планування відображені полонини Гутин, Томнатик, Бребенеска, частина території Кевелівського ПНДВ, частина територій, які належали ДП ,,Ясінянське ЛМГ”. Наразі, Схема планування території Рахівського району знаходиться на експертній оцінці, - проінформував присутніх начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Олександр Боднарчук.

IMG_4831- В районі повинна бути єдина, чітка стратегія, визначений пріоритетний напрям розвитку. Якщо в районі пріоритетом є розвиток туризму та рекреації, то відповідно Схема планування території повинна бути розроблена з врахуванням цього пріоритету, - зазначив заступник директора КБЗ Федір Гамор. – Потрібно опрацювати питання економічної та екологічної доцільності розміщення на території району малих ГЕС дериваційного типу, видобутку дорогоцінних металів і.т.і. Питання полягає у тому, чи це принесе користь, чи шкоду, як людям, так і навколишньому середовищу. Зруйнувати цілі екосистеми – не важко, а от для їхнього відновлення може знадобитися кілька сотень років.

- Схема планування території району є першочерговою для розроблення системи стратегічних, прогнозних і програмних документів щодо здійснення регіональної політики. Основними завданнями схеми планування території є обґрунтування майбутніх потреб і визначення переважних напрямків використання територій, - зауважив т.в.о. голови райдержадміністрації Віктор Медвідь. – Тому пропоную, після отримання результатів експертної оцінки Схеми планування запропонувати громадам провести свою - громадську експертизу. Ми, зі свого боку забезпечимо проведення екологічної експертизи.

Остання зміна сторінки: 30-01-2015 17:42