Відбувся 26-ий районний фестиваль зимового фольклору „Ой радуйся, земле!”

Минули новорічно-різдвяні свята, відколядувала-відщедрувала Україна, вмилася Йорданською водою… Завершальним акордом цих прекрасних днів на Рахівщині традиційно став районний фестиваль новорічно-різдвяних віншувань, піснеспівів та бетлегемів „Ой радуйся, земле!”, який цьогоріч відбувся у районному Будинку культури, в перший день Водохреща. 18 колективів – учасників дійства, як і попередніми роками, демонстрували глядачам різдвяні традиції нашого краю, прославляли Сина Божого в колядках та щедрівках, даруючи присутнім духовно-культурне піднесення і гарний настрій.

DSC_0073Районна сцена перетворилася на гостинну гуцульську світлицю з вишиваними рушниками, ліжниками, прибраною до зимових свят ялинкою. Поринути у атмосферу теплого родинного свята, ознайомитися з основними місцевими традиціями на Святвечір присутнім на дійстві допомогли самодіяльні артисти народного театру Костилівського СБК, які спочатку зібралися на святкову вечерю, а надалі приймали колядницькі, щедрувальні групи та бетлегемів разом із ведучою Аліною Славітою.

Першими привітали слухацьку аудиторію великобичківські „лісорубівці” під керівництвом Володимира Шепети. Колядки у виконанні хорової групи колективу зі званням „народний” лилися, мов джерельна вода, заворожуючи чистотою та красою.

Далі зі сцени звучали старі й нові обрядові різдвяні пісні у виконанні: церковної чоловічої коляди з Лазещини, Видрички, сімейної – з Костилівки.  Нагадували піснеспівами про народження Месії гурти жінок з Квасів, Говерли, Білина, гарно віншували щедрувальниці з Верхнього Водяного. Порадували аудиторію і гуртківці районного Будинку дитячої та юнацької творчості, які займаються у Ясінях.

Як потрібно звичаї шанувати, продемонстрував своїм виступом злагоджений і завзятий колектив  Чорнотисянського СБК. Любителям сценок з жартами та перевтіленнями цікаво було спостерігати за бетлегемами з Водиці, Кобилецької та Косівської Полян. А самодіяльні артисти з народного театру Богданського СБК разом із колядуванням розіграли уривок з п’єси «Назар Стодоля».

Самобутні відтінки Різдва в румунських селах продемонстрували учасники народного фольклорного колективу „Мугурел” з Білої Церкви (керівник Іван Алб). І не менш яскравим акцентом на завершення концерту був виступ аматорів народного самодіяльного оркестру гуцульських інструментів РБК (керівник Петро Ерстенюк).

З Водохрещем привітав усіх в. п. голови районної ради Михайло Фірка, який побажав усім аматорам сцени та тим, хто зібрався на 26-те районне колядування, ентузіазму й життєвих гараздів.

Загалом за понад три години, протягом яких тривав фестиваль зимового фольклору, завдяки аматорам художньої самодіяльності, кожен присутній в залі відчув таємничий дух Різдва, велич приходу Сина Божого у світ.

Оргкомітет відзначив найкращі виступи: коляду «Великі Царі» з Косівської Поляни (керівник Василь Воронюк), фольклорний колектив Чорнотисянського СБК (керівник Василина Теміцька) та щедрувальників з Білина (керівник Галина Дребота), а всіх учасників нагородив грамотами відділу культури РДА.

Ярослава ПИЛИП’ЮК.

Остання зміна сторінки: 20-01-2015 16:57