На Закарпатті розробляють Стратегію розвитку краю на період 2015-2020 років

02На Закарпатті ведеться активна робота з розробки стратегії розвитку краю на період 2015-2020 років. Стратегічне планування здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, яку прийняли у серпні 2014 року. Процес стратегічного планування розпочався із створення Координаційної ради, до якої увійшли науковці, представники бізнесу, громадськості та влади.
До формування стратегії розвитку Закарпаття активно долучилися більше 70 громадських організацій. Серед експертів і розробників значна частина – фахівці з Ужгородського національного університету, – зазначає Олег Лукша, кандидат фізико-математичних наук, активний учасник створення стратегічного плану розвитку Закарпаття. Він коментує необхідність розробки дієвої стратегії розвитку краю: «Зараз в Україні, важко, але починають здійснюватися системні реформи. Важливою є побудова системи влади на основі принципів Європейської хартії місцевого самоврядування. Це дозволить змінити деформовану систему місцевого управління, яка діє зараз. Ми вже маємо досвід стратегічного планування розвитку Закарпаття. У 2006 році була створена стратегія регіонального розвитку до 2015 року. Через політичні перипетії, які відбувалися в Україні, стратегія не була до кінця реалізована. Але в ній було багато позитивних рис, отриманий важливий досвід. Починаючи з 2009 року, організація «Асоціація агенцій регіонального розвитку України» почала займатись дослідженням основних стратегічних напрямків розвитку Закарпаття. За результатами досліджень, дійшли висновку, що стратегію розвитку краю слід доповнити. Зокрема, одним з пріоритетів повинен стати інтегрований розвиток міських і сільських територій» - повідомляють в УжНУ.
Від Закарпатської ОДА розробкою стратегії займається департамент економічного розвитку і торгівлі. Любов Когутич, начальник відділу прогнозування регіонального розвитку, розповідає про механізм розробки стратегії: «Спочатку визначаються основні пріоритети розвитку області. Відповідно, на виконання основних завдань стратегії має розроблятися конкретний план дій – перелік інвестиційних проектів, які сприятимуть розвиткові певних галузей економіки. Передбачається укладення угод регіонального розвитку між Кабінетом Міністрів та обласною радою. Затвердження стратегії повинно відбутися у лютому 2015 року».
Основними пріоритетами стратегії визначають: розвиток людини та підвищення соціальних стандартів життя, підвищення конкурентоздатності економіки, транскордонна співпраця, розвиток туризму, охорона навколишнього середовища. Реалізація стратегії планується завдяки інвестиціям, коштам місцевих бюджетів та держбюджету, зокрема з фонду регіонального розвитку. Конкретні інвестиційні проекти розроблятимуться тоді, коли стратегія буде затверджена обласною радою.

Остання зміна сторінки: 24-12-2014 10:31