"Давно скінчилася ота війна… А ця війна нові життя збирає!". На Закарпатті вшанували події Великої Вітчизняної війни, відзначивши 70-річчя визволення краю

3i3g0636На Закарпатті у вівторок, 28 жовтня, відзначили 70-ту річницю визволення України та Закарпаття від німецько-фашистських загарбників.
Перші особи краю, представники облдержадміністрації, Ужгородської міської ради, обласних установ і організацій, ветеранських спілок, правоохоронці і військові, громадськість на знак вшанування пам’ятних подій поклали квіти до пам'ятників "Україна – визволителям" (поблизу державного кордону України) і "Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни" та взяли участь у мітингу на Пагорбі Слави в Ужгороді.
У рамках урочистостей завершували Всеукраїнську естафету пам'яті "Слава визволителям України!", яка стартувала у лютому 2013-го року у Луганську. На мітингу наголосили: дуже прикро, що саме там, де розпочалася переможна хода визволителів України, у 2014-му році гинуть сини і онуки переможців війни 1941-1945 років. Відтак присутні пом'янули хвилиною мовчання не лише мільйони загиблих тієї війни, а всіх синів і дочок, які боролися за Україну, звісно, й тих, хто захищав державу у неоголошеній війні, яка триває на Сході держави.
Перед тим, як передати атрибути естафети, присутнім нагадали, що Закарпаття перейняло естафету пам'яті 4 жовтня на Яблунецькому перевалі, відтак вона пройшла районами області. Представники ветеранських організацій здійснили передачу символів – книги і макетів штандарту 4-го Українського фронту (який визволяв Закарпаття).
Затим слово до присутніх мав Олег Самойлович, учасник бойових дій 1941-1945 років, ветеран Великої Вітчизняної війни, який привітав із пам’ятним днем і розповів про подвиг тих років.
Чи не найбільш зворушливою частиною урочистостей був виступ молоді, які у виголошеному вірші поєднали історичну ретроспективу з сучасними подіями. Рефреном виступу були слова "Давно скінчилася ота війна… А ця війна нові життя збирає!". Вони завершили: "Герої не вмирають! Вмирають вороги! Здавна було і довго ще так буде! Ви живете вовіки і віки, І подвиг ваш ніхто вже не забуде!".
Відтак голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, представники міської влади, обласних структур, Закарпатського військкомату та громадськість поклали квіти на могили учасників АТО, які поховані на Пагорбі Слави та вирушили ходою до Вічного вогню, аби вінками вшанувати пам'ять учасників подій 70-річної давнини.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 28-10-2014 17:59