Закарпаття підтверджує наміри ширшої співпраці зі Словаччиною

141017-img_7291_mСаме про це відбулося на зустрічі голови Закарпатської ОДА Василя Губаля із Почесним консулом України в Словацькій Республіці Станіславом Обіцкі.
Керівник області подякував представнику держави-сусідки за підтримку Україні в її європейському курсі, а також у прагненні до енергетичної незалежності (до слова, Парламент Словаччини саме висловив підтримку Україні в русі європейським вектором розвитку).
"Ми готові до ще більшого спілкування і до повної співпраці. Я би хотів, щоби ті проекти, які здійснювалися на Закарпатті у рамках дружніх стосунків зі словаками, активізувалися під час мого керівництва областю" – сказав Василь Губаль.
Він констатував, що в УжНУ є словацька кафедра, в Ужгороді діє українсько-словацька школа, тривають і культурні проекти, й наголосив: "Не бачу перепон, які б нас роз’єднували, а відчуваю енергетику, яка об’єднує".
Пан Почесний консул акцентував: "Я теж вважаю, що кордони мають нас не роз’єднувати, а сполучати". Станіслав Обіцкі зазначив: "Я приїжджаю до вас і відчуваю себе в Європі, а часом і навіть краще, наприклад, коли куштую вашу кухню, яка справді смачна, а не так, як буває, що сучасні продукти вже відрізняються тільки виглядом, а не смаком" – із усмішкою сказав дипломат.
Відтак ішлося про серйозніші речі, конкретні напрямки співпраці. Це взаємодія у сфері енергонезалежності, у культурних і туристичних проектах, у розвитку інфраструктури й транскордонних контактів. У результаті перемовин головою Закарпатської ОДА буде спрямований лист до Міністерства іноземних справ України з проханням посприяти у відкритті консульства у Пряшові – центрі українців Словаччини. Також сторони домовилися продовжувати Дні добросусідства України і Словаччини.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 17-10-2014 15:56