Влада Закарпаття взяла на себе зобов’язання на ділі допомогти учасникам АТО та їхнім родинам

img_5008У середу, 1 жовтня, в Закарпатській ОДА відбулася зустріч з військовими, учасниками АТО, членами їх родин та керівниками силових структур і обласних служб. Ініціював її голова Закарпатської ОДА Василь Губаль.
Разом з головою обласної ради Іваном Балогою він запросив до доповіді військового комісара області Івана Васильцюна, регіональних керівників прикордонної служби, міліції, СБУ тощо. Вони проінформували про кількість військових і службовців, задіяних у АТО та стан їхніх справ.
Чи не найбільше йшлося на зустрічі про забезпечення учасників АТО та соціальні потреби – передовсім надання житла. Як відомо, українське законодавство передбачає надання родинам військових, загиблих під час виконання завдань, житла, землі та грошової допомоги. Наша область без зволікань подбала про кошти для сімей, відтак гроші вже виділені і надходять. А от із житлом поки складно.
Справа в тім, що Закарпатська область двічі не потрапила в перелік регіонів, де кошти на житло родинам загиблих виділятимуться централізовано з державного бюджету. Закарпатська влада вже звернулася до Кабінету Міністрів, аби виправити цю ситуацію. Є попередня відповідь із Києва, що у третьому транші передбачать й інтереси закарпатців. Як зазначив під час обговорення цього питання Василь Губаль, обласна влада бере на себе зобов’язання стосовно житла родинам загиблих. "І у взаємодії з Києвом, і тут, на місці, зробимо все для цього – інакше і бути не може", – зауважив голова ОДА. Василь Губаль наказав терміново уточнити списки для подання відразу під час наради. Нині за офіційними даними є 24 закарпатці, які загинули під час виконання завдань АТО.
Керівництво області доручило негайно активізувати роботу із визначення та надання земельних ділянок учасникам АТО та їхнім родинам. Відповідні розпорядження отримають і відповідальні на місцях, зокрема, згадано і про досвід Берегова та Чопа, де місцеві ради виділили окремі квартали для цих потреб. Водночас, керівництво області попросило поставитися до ситуації із розумінням. Адже Закарпаття є малоземельним краєм, і знайти бажану ділянку в тому чи іншому населеному пункті не так просто.
Голова облради Іван Балога запевнив: «Закарпатська влада сприятиме тому, аби все, що має надати держава, люди отримали. А якщо цього бракуватиме, шукатимемо власні резерви».
Керівник області висловив вимогу для всіх служб, причетних до військової теми, змінити своє ставлення. «Має бути так: не люди до влади, а влада – до людей». На його думку, керівники за напрямками не мають чекати, доки до них прийдуть, а самі цікавитися ситуацією в родинах. Наказано створити робочу групу для контактування з учасниками АТО та їхніми сім’ями. З кількох вимог, які були висловлені до військового комісара області Івана Васильцюна, незмінною залишається - він не лише військовий, але й людина, тож має сам телефонувати родинам, передовсім близьким загиблих і цікавитися їхніми проблемами.
За ініціативи Василя Губаля в області буде створено Комітет солдатських матерів, організацію, яка допомагатиме координувати дії з вирішення проблем учасників АТО та їх родин. (Як повідомлялося раніше, координаційний центр, який розподіляв кошти громади, розформовано, його діяльність перевірять, а в подальшому подібні процеси відбуватимуться лише прозоро).
Також на сесію Закарпатської обласної ради винесуть програму оздоровлення, яка передбачатиме надання сімейних путівок у санаторії області. Спілкуючись із родинами учасників АТО, голова ОДА Василь Губаль наголосив, якщо у взаєминах із чиновниками є якісь заминки, непорозуміння чи проблеми – не варто оббивати пороги. «Не йдіть до них знову – одразу йдіть до керівництва області» - наголосив Василь Губаль.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Остання зміна сторінки: 02-10-2014 14:38