В Ужгороді розпочав роботу міжнародний форум «Експорт в ЄС»

dsc_0147Сьогодні в Ужгороді відкривався міжнародний форум «Експорт в ЄС». Ця подія є непересічною. Закарпаття бере на себе роль головних воріт між Україною та ЄС. Це закономірно, адже наш край — найзахідніший регіон, що межує одразу з чотирма країнами ЄС. Закарпаття бере на себе відповідальність за побудову ефективної платформи безпосередньої прямої взаємодії бізнесу України та ЄС, при чому акцент робиться саме на експорті в ЄС.
Організатори форуму – Закарпатська обласна рада та спеціалізована виставкова компанія «Кратос» (м. Кривий Ріг), що є ініціатором цього проекту.
Як повідомили в прес-службі обласної ради, учасниками зареєстровані представники Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, очікуються гості з інших країн ЄС. З України зареєстровано представництво західних, центральних, північних, південних та східних регіонів, зокрема й Донбасу. Серед учасників – як гіганти зі світовим ім'ям, так і середні та малі підприємства без галузевого обмеження. Серед українських підприємств – «Мотор-Січ», Укроборонпром. Широко представлені й компанії із Закарпаття, які експортують свою продукцію в країни ЄС. Всього беруть участь понад 150 компаній.
Учасниками форуму є і агентства регіонального розвитку з Угорщини, Чехії, Словаччини, угорсько-українська торгово-промислова палата, угорсько-сербська торгово-промислова палата, представники чотирьох міністерств українського уряду, Клуб експортерів України, Європейсько-українське енергетичне агентство.
Виступаючи на форумі, голова обласної державної адміністрації Василь Губаль зазначив, що проведення таких форумів – потужний стимул для розвитку економіки. «Закарпатська область в силу свого геополітичного положення займає активну позицію у сфері транскордонного співробітництва. Межуючи з чотирма європейськими державами, Закарпаття має всі передумови, аби стати центром транскордонних і міжрегіональних зв’язків, що в кінцевому підсумку, переконаний, сприятиме зміцненню міждержавних зв’язків та вирішенню регіональних проблем.
Нині саме такі форуми мають стати майданчиками для реалізації наших устремлінь до Європи. Саме Закарпаття як найзахідніша область України має потужні контакти з багатьма країнами Євросоюзу і є своєрідним містком для подальшої євроінтеграції. Ми маємо йти шляхом підтримки наших експортерів, виходячи з того, що у ЄС ми повинні прийти сильним партнером», - вважає керівник ОДА
Форум триватиме три дні. У суботу відбудеться урочиста церемонія закриття форум та нагородження учасників дипломами.

Остання зміна сторінки: 18-09-2014 16:04