Малий бізнес Рахівщини збагатив скарбниці місцевих громад на 3,5 мільйони гривень

Малий бізнес Рахівщини збагатив скарбниці місцевих громад на 3,5 мільйони  гривень За січень-липень 2014 року суб’єкти господарювання  Рахівщини самостійно нарахували та сплатили до бюджету 3 481,9  тис. грн єдиного податку. Це на 414,8 тис. грн. або 113,5 відсотка  більше, ніж за аналогічний період минулого року.Переважну частину надходжень забезпечили фізичні особи – підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування - 2 767,6   тис.грн. Юридичні особи, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до бюджету 714,3  тис. грн.

Єдиний податок з усіх податків та зборів, що сплачуються до місцевих бюджетів по рівню надходжень, займає друге місце після   податку на доходи фізичних осіб. Якщо з усіх коштів, спрямованих до скарбниць сіл, міст, області та району частка  ПДФО   71,6  %, то на єдиний податок припадає   10,4 %.

Зазначені дані свідчать, що нині діюча модель спрощеної системи оподаткування сприяє пожвавленню малого та середнього бізнесу. Зокрема, при реєстрації власної справи платникам більше не потрібно звертатися до органів Міндоходів для взяття на облік. Достатньо подати відповідні документи державному реєстратору. Крім того, того скасовано і паперове свідоцтво платника єдиного податку. Натомість за бажанням можна безкоштовно отримати витяг про реєстрацію з відповідного реєстру. Також скорочено і терміни реєстрації «спрощенцем» до 2 робочих днів.

Нагадаємо, спрощенці першої і другої груп сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Фізичні особи підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

Нормами податкового законодавства не передбачено окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки. Однак, з метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів рекомендується подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

За матеріалами ДПІ У Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 13-08-2014 16:48