На Закарпатті не зафіксовано фактів обмеження прав громадян, пов'язаних з їх належністю до національних меншин

????????Успішність реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин напряму залежить від підтримки постійного діалогу влади з суб’єктами етнічних процесів та взаємного діалогу їх між собою. Так прокоментувала нинішній стан міжнаціональних та релігійних відносин у краї заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич.
За її словами, в цілому ситуація у сфері міжнаціональних відносин у краї - стабільна. Фактів обмеження прав громадян, пов'язаних з їх належністю до національних меншин, в області не зафіксовано.
«У регіоні досягнуто позитивних тенденцій розвитку міжнаціональних процесів. Робота місцевих органів влади із захисту прав національних меншин спрямована на збереження у краї атмосфери толерантності співжиття різних національних груп. Так, за сприяння місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування проводяться заходи, спрямовані на задоволення етнонаціональних потреб національних спільнот області та запобігання будь-яким проявам розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - каже Наталія Шутанич.
Посадовець підкреслила, що на Закарпатті національним меншинам забезпечуються права на користування і навчання рідною мовою, сповідування своєї релігії, відзначення національних свят, задоволення потреб у ЗМІ тощо. Також в області створено та постійно вдосконалюється мережа освітніх та культурно-мистецьких закладів, яку приведено у відповідність до національного складу населення.
«Зокрема гармонізації міжнаціональних відносин у регіоні сприяють 67 обласних громадських організації національних та етнічних спільнот, у тому числі 13 – угорської, 18 – ромської, 5 – словацької, 5 – російської, 11 – русинської, 4 – румунської, 3 – єврейської, 2 – німецької та по одному польської, чеської, вірменської, білоруської, азербайджанської і грецької громад. Слід відмітити позитивний напрям співпраці місцевих органів влади з вищезазначеними об’єднаннями. В області систематично проводяться моніторинги з питань дотримання прав національних спільнот, результати яких розглянуто як представниками облдержадміністрації, так і національно-культурних товариств за участі спостерігачів Ради ООН з прав людини та спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з питань організації безпеки та співробітництва в Європі», - розповіла Наталія Шутанич.
Відтак учасники заходу прийняли рекомендації щодо перспектив розвитку державної етнополітики України у контексті підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Разом з тим, сьогодні опрацьовується проект доповіді України про виконання Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
«Спільними зусиллями місцевих органів влади та ромських національно-культурних товариств знайдено ефективні форми співпраці та координації діяльності із забезпечення потреб ромської національної меншини. Для покращення становища ромів реалізується План заходів з виконання в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Особлива увагу зосереджена на вирішенні освітніх запитів ромів, надання їм соціальних, медичних послуг та документування», - зауважує чиновниця.
«Нині важливим чинником у реалізації міжнаціональних відносин є подальша гармонізація законодавства України відповідно до вимог міжнародних стандартів у цій сфері. Це актуально особливо зараз, коли Україна підтвердила курс на інтеграцію із Європейським Союзом. У цьому контексті важливим завданням є вибудувати концепцію міжнаціональної політики, орієнтованої на європейські цінності, здатної ефективно реагувати на зміни, пов’язані з процесами глобалізації. Успішність реалізації цього завдання напряму залежить від підтримки постійного діалогу влади з суб’єктами етнічних процесів та взаємного діалогу їх між собою», - резюмує заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич.

Відділ національностей та релігій ОДА

Остання зміна сторінки: 06-08-2014 16:35