Щодо отримання повторного свідоцтва про народження

_Sms_zaВідповідно до статті 5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та з метою забезпечення та захисту прав і законних інтересів громадян у сфері державної реєстрації актів цивільного стану Міністерством юстиції України видано наказ “Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України від 12.06.2014 р. № 919/5 та “Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України з питань державної реєстрації актів цивільного стану” від 13.06.2014 р. № 921/5.

Вищезазначеними нормативно-правовими актами передбачено, що громадяни, які переселилися з тимчасово окупованої території України мають можливість подати заяви про державну реєстрацію актів цивільного стану, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання до відділів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх фактичного проживання та перебування.

Для громадян, які звернулися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану громадян із заявою про видачу повторного свідоцтва про народження спрощено внесення відомостей щодо по батькові та місця народження.   Тобто, якщо в актовому записі про народження (в основному до 1960 року) відсутні графи «По батькові» та «Місце народження», що стосуються відомостей про дитину, або відсутні відомості у цих графах, їх доповнення проводиться з урахуванням даних паспорта громадянина України або паспортного документа особи, відносно якої складено запис, та імені батька дитини, зазначеного в ньому, в день звернення у разі особистого звернення заявника до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання актового запису. Якщо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану звернувся представник особи, яка має правові підстави для отримання свідоцтва про народження, відомості доповнюються у разі документального підтвердження його повноважень на вчинення цих дій.

Якщо заява щодо повторної видачі свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану надійшла до відділу державної реєстрації актів цивільного стану поштою, графи свідоцтва про народження «По батькові» та «Місце народження» прокреслюються.

Відділ державної реєстрації актів цивільного

стану Рахівського районного управління юстиції

Остання зміна сторінки: 28-07-2014 11:18