РЕФОРМА! СЕТАМ – Система електронних торгів арештованого майна

20140721 травня 2014 у чотирьох регіонах України, а саме: у Києві, Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях стартував пілотний проект електронних торгів арештованим майном.

Основною метою цього проекту є викорінення корупційних інструментів у процесах продажу арештованого майна. Слід відмітити, що сьогодні вже низка європейських країн реалізовує арештоване майно саме в такий спосіб.

За словами Міністра юстиції України, з наступного року система електронних торгів арештованим майном запрацює на всій території України. Павло Петренко також зазначив, що завдяки запровадженню системи електронних торгів чиновників буде позбавлено можливості фізичного впливу на торги, їх результати чи зрив.

Кожен учасник Системи електронних торгів може на власні очі побачити бажаний лот. Для цього треба звернутись за телефоном call-центру ДП «Інформ’юсту», який вказаний на сайті: 0 (800) 505 003. Веб-сайт Системи електронних торгів арештованим майном, знаходиться за посиланням: torgi.minjust.gov.ua.

Система реалізації конфіскованого та арештованого майна має сучасну систему захисту, тож майбутнім учасникам торгів буде гарантована повна конфіденційність, а можливість втручання у Систему сторонніх осіб абсолютно виключена. Учасники аукціонів зможуть створити власний кабінет і слідкувати за ходом торгів, а також за наповненням бази новими лотами в он-лайн режимі.

Електронна система торгів працює за наступним принципом: кожна людина зареєструвавшись і зробивши внесок 5% від початкової вартості майна може прийняти участь у торгах. Першочерговий платіж є обов’язковим, так як підвереджує зацікавленість в придбанні даного товару. З іншого боку, це страхування від можливих ризиків на кінцевому етапі торгів. В разі програшу на торгах, початковий внесок буде повернений людині.

Веб-сайт «Система електронних торгів арештованим майном» розроблений на виконання вимог Тимчасового порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 16 квітня 2014 року № 656/5.

Для інформування громадськості регіону на сайті Головного управління юстиції у Закарпатській області www.zakjust.gov.ua розміщено банер «Реалізація арештованого майна шляхом проведення електронних торгів», який відсилає потенційних покупців безпосередньо до веб-сайту Системи електронних торгів арештованим майном.

Для зручності відвідувачів вказаного веб-сайту, у розділі «Допомога» розміщена деталізована інструкція користування Системою: від загального регламенту проведення електронних торгів до покрокового порядку реєстрації на сайті.

Зазначений веб-сайт забезпечує здійснення в електронній формі процесів реєстрації та редагування інформації про аукціони, подання й обробки заявок на участь в електронних торгах, проведення електронних торгів з реалізації арештованого державними виконавцями майна, обробку інформації про електронні торги.

Відділ ДВС Рахівського районного управління юстиції

Остання зміна сторінки: 23-07-2014 14:41