Порядок голосування у день виборів

32574Загально відомо, що в Україні, починаючи з 25 лютого 2014 року, офіційно стартувала президентська виборча кампанія, яка вже перебуває на фінішній прямій. Згідно з постановою Верховної Ради України від 22 лютого 2014 року № 757Л/И, позачергові вибори глави держави мають відбутися 25 травня 2014 року. В зв’язку з цим не зайве нагадати головні моменти голосування в день виборів.

Відповідно до Закону України, «Про вибори Президента України» право голосу на виборах Президента України, мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років.

Документом, який підтверджують громадянство України виборця:

  • паспорт громадянина України;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора — для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

Фотографування, відео-фіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для. голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.

Участь громадян України у виборах Президента України є добровільною.

Кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців.

Голосування проводиться в день виборів з 8 до 20 години. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці.

Виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні •(кімнаті) . для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб.

Кожний виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняються.

Допомога  виборцю  з  особливими потребами, який не може самостійно заповнити виборчий бюлетень чи опустити його у виборчу скриньку, з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії, не вважається голосуванням замість цього виборця.

У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку «плюс» («+») або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост Президента України, за якого він голосує. Виборець може голосувати лише за одного кандидата.

У разі якщо виборець, заповнюючи бюлетень, допустив помилку, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень в обмін на зіпсований.

Виборець, який за станом здоров’я не може прибути до приміщення для голосування звичайної виборчої дільниці, де він включений до списку виборців, має право звернутися з письмовою заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування. Така заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров’я виборця повинна бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

Виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено, має право звернутися зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій та/або їх членів, дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, партій — суб’єктів виборчого процесу.

11 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рахівське районне управління юстиції

Остання зміна сторінки: 21-05-2014 11:51