Зміни у пенсійному забезпеченні

ПФУ27 березня цього року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким внесено зміни до низки законів щодо нарахування пенсій.

Зокрема з 1 травня 2014 року зменшується відсоток розрахунку пенсій, щомісячного довічного грошового утримання відповідно до Законів України «Про прокуратуру», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» з 80 до 70 відсотків сум заробітної плати.

Слід відмітити, що положення зазначеного Закону застосовуватимуться відносно осіб, пенсія яким призначатиметься (перераховуватиметься) за спеціальними законами починаючи з 1 травня цього року та не поширюються на осіб, пенсія яким призначена до зазначеної дати.

При цьому, з 24 квітня 2014 року, з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 р. № 112, змінено також механізм визначення розміру заробітку для обчислення пенсії згідно Закону України «Про державну службу». Так, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.

До 24 квітня 2014 року, за бажанням особи, середньомісячний розмір виплат міг визначатися також за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу», підряд.

Варто нагадати, що посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років під час призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», враховуються в розмірах, установлених на день призначення пенсії.

Управління Пенсійного Фонду України

в Рахівському районі