Правові наслідки неподання або несвоєчасного подання декларацій про доходи

13883Відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» суб’єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік .

Суб’єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб’єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

У разі неподання або несвоєчасного подання декларації при проходженні служби особа підлягає адміністративній відповідальності за статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що не тягне обов’язкового звільнення її з державної служби. Відомості про осіб, яких притягнуто до адміністративної відповідальності за цією статтею вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, що формується та ведеться Міністерством юстиції України. Частиною другою зазначеної статті передбачена відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку суб'єктом декларування або членом його сім'ї в установі банку – нерезидента у вигляді накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян.

 У разі встановлення  за результатами спеціальної перевірки факту подання претендентом на посаду неправдивих відомостей про себе  посадова особа, яка здійснює призначення на цю посаду, за певних умов має право відмовити  претенденту у призначенні на посаду, а також протягом трьох робочих днів повідомляє про виявлений факт правоохоронні органи для реагування в установленому законом  порядку.

З 1 січня 2014 року згідно з п.6 статті 12  Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” з метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, уповноваженими підрозділами (особами) з питань запобігання та виявлення корупції проводяться: перевірка фактів своєчасності подання декларацій; перевірка декларацій на наявність конфлікту інтересів; логічний та арифметичний контроль.

Дані перевірки проводяться за відповідною процедурою, що вимагає відповідального ставлення до заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру державними службовцями та прирівняними до них особами.

 

Головний спеціаліст                                                                                   В.І. Федірцан

Остання зміна сторінки: 17-03-2014 11:26