Валерій Лунченко взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів

ssc_5885Сьогодні, 5 березня 2014 року, відбулося засідання Кабінету Міністрів України за участю Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим та новопризначених голів обласних адміністрацій в режимі відеоселекторної наради. Закарпаття представляв Валерій Лунченко.
Першочергові завдання, які піднімалися на засіданні, були спрямовані на вирішення невідкладних соціально-економічних проблем розвитку регіонів. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк привітав нових керівників областей з призначенням та доручив їм негайно взятися за виконання своїх обов’язків. Урочистого представлення голів адміністрацій не буде. “Традицію, коли витрачалися мільйонні кошти на те, щоби роз’їжджати по областям, вітати і офіційно представляти голів адміністрацій, ми залишили в минулому. Тепер треба зразу приступати до роботи”, - зазначив Арсеній Яценюк. Він попередив усіх голів адміністрацій про неймовірну відповідальність, яка лягла на плечі нової влади і її представників в областях. “Кожна дія повинна відповідати очікуванням мільйонів, які були на Майдані, щодо справедливості і гідності, - підкреслив А.Яценюк.
Після цього прем’єр-міністр коротко зупинився на ключових загальнополітичних і економічних питаннях. Він повідомив, що отримав запрошення на участь у засіданні глав держав країн-членів ЄС, яке відбудеться завтра, 6 березня. Крім того, учора Держсекретар США Джон Керрі оголосив про перший пакет економічної допомоги, який отримає Українська держава. А. Яценюк висловив сподівання, що інші економічні партнери також повідомлять про готовність надання фінансової допомоги нашій країні. “Ситуація є дуже складною і ті можливості, які ми отримаємо за рахунок пакетів економічної і фінансової допомоги від США, ЄС і МВФ, дадуть можливість нам стабілізувати економіку країни”, - наголосив керівник Уряду.
Арсеній Петрович повідомив і про ситуацію в Криму, яка й надалі залишається складною. Він ще раз закликав Росію відкликати свої війська з території України та виконувати всі угоди щодо цілісності і суверенітету нашої держави. “Те, що відбувається на території автономної Республіки Крим загрожує не тільки національній безпеці України, а й цілому світу. Відповідальність за ці дії лежить виключно на Росії. Жодних підстав для військової агресії на території України у військовиків Росії не було, немає і не буде”, - наголосив А.Яценюк і запевнив, що новий Уряд України продовжує активно працювати для стабілізації ситуації в Криму.
Що стосується системи державного управління, то завдання, які зараз стоять перед головами ОДА, - це фактично її відновлення. Люди чекають змін. Тому керівники держадміністрацій повинні жорстко, швидко і ефективно наводити порядок в системі державної влади. Це саме стосується і кадрового підбору на місцях. На завершення формування структури регіональної влади очільник Уряду відвів 2 тижні.
Окремо А.Яценюк звернувся до керівників ОДА з проханням працювати злагоджено з місцевими радами. За його словами, завдання нового Уряду, - це децентралізація влади. Права треба віддавати в регіони. Люди обирали обласні і районні ради, і вони повинні мати відповідні повноваження.
Серед завдань, які поставив прем’єр-міністр керівникам регіонів: жорстка економія бюджетних коштів, відновлення платіжної дисципліни по податках і зборах, першочергове фінансування зарплат і пенсій, жорстка боротьба з корупцією і поліпшення підприємницького клімату.
Після заслуховування оперативної інформації голів ОДА щодо ситуації на Сході України, Арсеній Яценюк зазначив, що часу на розкачку нема, а тому в Уряді очікують від його представників в областях якісного діалогу з органами місцевого самоврядування, а також рішучих і ефективних дій.

Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА