Основна мета вивчення мови та літератури - формування компетентної особистості

17 січня при голові РДА Дмитру Андріюку відбулася нарада з головами шкільних методичних об’єднань вчителів української мови та літератури. Під час наради обговорили підсумки проведення районного етапу Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

IMG_1827На виконання Указу Президента України від 11 квітня 2012 року № 257 „Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка” та відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 571, з метою підвищення загальної мовної культури, виявлення творчо-обдарованої учнівської та студентської молоді, підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в районі було проведено І та ІІ етапи конкурсу.

IMG_1833І етап конкурсу відбувся 24 жовтня 2013 року в 34 загальноосвітніх навчальних закладах району. У ньому взяло участь 475 учасників. Згідно поданих заявок у ІІ етапі конкурсу, який проходив 23 листопада 2013 року, виконували конкурсні завдання, розроблені Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти 54 учні 5-11 класів, зокрема: 5 клас – 6 учнів, 6 клас – 4 учні, 7 клас – 5 учнів, 8 клас – 14 учнів, 9 клас – 10 учнів, 10 клас – 6 учнів, 11 клас – 9 учнів повідомила методист РМК Тетяна Федосенко.

Виходячи із суспільних і освітніх функцій, основна мета вивчення мови та літератури – формування національно свідомої, духовно багатої особистості, яка володіє навичками вільно користуватися засобами мови – формувати компетентну особистість.

Про проведені заходи щодо відзначення в навчальних закладах району 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка розповіли представники шкільних методичних об’єднань вчителів української мови та літератури, а саме Лілія Ільчук, Мирослава Рещук, Галина Калинська та Параска Стебельська.

- Дуже важливо, щоб усі заплановані заходи в школах району пройшли на належному рівні, оскільки постать Тараса Шевченка є насамперед прикладом для підростаючого покоління, особливо для творчого. На виконання завдань Президента України, Рахівський район повинен гідно відзначити цю дату, залучивши якомога більше молоді, і не тільки до участі в заходах присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка - зауважив під час наради голова державної адміністрації Дмитро Андріюк.

Остання зміна сторінки: 17-01-2014 14:03