Як вже неодноразово повідомлялося в засобах масової інформації, у квітні 2013 року Президентом України дано доручення щодо забезпечення сталого розвитку української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”.
На виконання даного доручення Рахівською райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування було розроблено ряд пропозицій щодо забезпечення сталого розвитку і благоустрою гірських населених пунктів району. Їх було направлено до ОДА, очільник якої Олександр Ледида підтримав всі заходи. До лобіювання інтересів району долучилися і окремі народні депутати від Закарпаття, зокрема Іван Бушко, депутати обласної ради Володимир Закурений та Дмитро Андріюк.
До зазначених пропозицій серед іншого входили відновлення залізничного сполучення між містами Рахів та Київ, внесення частини доріг, які служать під’їздами або проходять по територіях Карпатського біосферного заповідника, до переліку територіальних доріг державного значення, вирішення питання вивезення та переробки твердих побутових відходів, відновлення автентичних промислів, зокрема переробки овечої продукції тощо.
У рамках доручення заплановано в тому числі і будівництво Міжнародного навчально-дослідного центру на базі Карпатського біосферного заповідника у селі Кваси Рахівського району. Кошторисна вартість проекту будівництва – 22,5 млн. грн. Будівництво має здійснюватись протягом 2-х років, починаючи з 2014 року, за кошти державного бюджету.
За повідомленням прес-служби Мінекономрозвитку, 15 січня Уряд схвалив план заходів з благоустрою населених пунктів в зоні об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат”. Такі заходи сприятимуть розвитку регіону та позитивно вплинуть на імідж України, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.
Зокрема, він повідомив, що пропонується визначити перелік автодоріг місцевого значення, які ведуть до об’єкту, та опрацювати можливість їх включення до переліку автодоріг загального користування державного значення. Провести ремонт доріг і забезпечити утримання дорожньої інфраструктури.
Крім того, планом заходів передбачено проведення газифікації населених пунктів, що розташовані в межах природного об’єкту, зокрема селищ Рахівського, Тячівського та Великоберезнянського районів Закарпатської області.
Також планується здійснити переоснащення систем опалення адміністративних та житлових будівель різних форм власності на використання електроенергії та інших альтернативних, відновлювальних видів енергії.
За словами Міністра, окремий пункт заходів стосується вирішення питання щодо збирання, зберігання та утилізації побутових відходів на територіях, прилеглих до української частини об’єкту.
„Слід наголосити, що, відповідно до плану заходів, планується провести оцінку стану курортно-туристичних ресурсів гірської частини Закарпаття, розробити регіональну програму охорони і раціонального використання туристичних ресурсів, створити туристично-інформаційні центри, сприяти розвитку сільського туризму”, - підкреслив Ігор Прасолов.
Довідково. Об’єкт «Букові праліси Карпат» (українська і словацька частини) у 2007 році включено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Україна, як учасниця Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, з 1988 року зобов’язалася забезпечити охорону і збереження об’єктів, які включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це потребує здійснення певних заходів для підтримання території української частини об’єкту у належному стані.
Остання зміна сторінки: 16-01-2014 13:46