ЗИМОВА МІСТЕРІЯ НА XХV-МУ РАЙОННОМУ ФЕСТИВАЛІ ЗИМОВОГО ФОЛЬКЛОРУ «ОЙ, РАДУЙСЯ ЗЕМЛЕ!»

Закарпаття – край, багатий на непересічні заходи, колоритні традиції, оригінальні фестивалі. Рахівщина – не виняток, тут не залежно від пори року знаходиться привід для яскравого дійства. Одним із традиційних автентичних дійств тут є районний фестиваль зимового фольклору  «Ой, радуйся земле!», започаткований ще у 1989 р.

Мета фестивалю - відродити, популяризувати серед молоді та гостей краю, а також зберегти традиції автентичної гуцульської культури. На фестивалі кожен населений пункт Рахівщини представляє самобутність сприйняття радісної події народження Ісуса Христа в колядках, щедрівках та вертепах.

Кількість колективів, які беруть участь у фестивалі постійно зростає, адже крім духовного задоволення переможці отримують цінні подарунки від меценатів та спонсорів. Так у 2011 році з 19 колективів-учасників перемогу отримали бетлегеми з смт. Кобилецька Поляна та та щедрувальні групи с. Верхнє Водяне, с. Костилівки. У 2011 та 2013 роках найкраще відтворили народні традиції колядники та щедрувальники з Лазещини, Чорної Тиси, Розтоків, Косівської Поляни, Ділового та присілку Говерла.

Цьогоріч фестиваль обіцяє бути не менш яскравим. У XХV-му ювілейному фестивалі передбачено виступи 25-ти колядницько-щедрувальних груп із закладів культури всього району.

Тож запрошуємо 19 січня о 14.00 год. відвідати районний будинок культури в Рахові, де і відбудеться фестиваль зимового фольклору, та долучитися до зимової містерії!

Остання зміна сторінки: 15-01-2014 18:33