Легалізація робочої сили - плюс не тільки для бюджету, а й для населення

У середу, 18 грудня в малій залі райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови РДА Валерія Сабова пройшло засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Участь у роботі взяли крім представників структурних підрозділів адміністрації та районних служб і запрошені приватні підприємці Рахівщини.

2013-12-18 11.08.14Начальник відділу праці УСЗН РДА Василь Богачук повідомив присутнім, що членами районної робочої групи у грудні 2013 р. проведено обстеження суб’єктів господарської діяльності м. Рахів та смт. Великий Бичків на предмет дотримання законодавства щодо працевлаштування найманих працівників. Так наразі обстежено 32 підприємці, у 7-ми з яких виявлено офіційно не працевлаштованих працівників.  Всіх їх було запрошено на засідання робочої групи. Валерій Сабов роз'яснив підприємцям необхідність офіційного працевлаштування найманих працівників та попередив про подальші дії робочої групи при повторному виявленні офіційно незареєстрованої робочої сили. Державній податковій інспекції в районі було рекомендовано також провести з ними роз’яснювальну роботу з цього питання.

Крім того працівниками відділу праці та соціальних зв’язків управління соціального захисту населення РДА згідно затвердженого графіку проводяться обстеження суб’єктів господарювання на предмет дотримання чинного законодавства з питань мінімального розміру оплати праці.  За період від минулого засідання робочої групи проведено обстеження кількох підприємств Рахівщини. За результатами роботи було встановлено, що заробітна плата там  відповідає встановленому законодавством мінімальному розміру.

Підвівши підсумки засідання Валерій Сабов наголосив, що вкрай необхідно продовжити практику  обстежень суб’єктів господарювання на предмет легалізації найманої робочої сили. Доцільними є в тому числі і повторні обстеження суб’єктів господарювання, у яких попередньо були виявлені належним чином не працевлаштовані працівники.

Остання зміна сторінки: 19-12-2013 15:43