Вісім дерев'яних храмів Карпат стали пам'ятниками ЮНЕСКО

Вісім дерев'яних церков Карпатського регіону України внесені до Списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Відповідні сертифікати заступник міністра культури України Віктор Балюрко вручив представникам храмів західної України у п'ятницю, 13 грудня.

Струківська церкваЯк вже повідомлялося, у червні цього року на 37-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі розглянули питання включення 16 дерев’яних церков Карпат до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Серед них 8 українських та 8 польських церков.

«Врученням сертифікатів про занесення до Списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО об'єктам дерев'яного сакрального зодчества Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей завершився чотирирічний українсько-польський проект. Він відбувся завдяки спільній роботі двох держав та територіальних громад», - зазначив Віктор Балюрко.

СертифікатСертифікат на Струківську церкву отримав начальник відділу культури Рахівської райдержадміністрації Володимир Шепета.

На разі, триває підготовка до урочистої передачі Сертифікату на дерев’яну церкву Ясінянській громаді в селищі Ясіня, яка відбудеться 29 грудня 2013 року.

До переліку сакральної спадщини ЮНЕСКО також увійшли: дерев'яна церква св. Михаїла у селі Ужок Закарпатської області; дерев’яна церква Святого Юра у Дрогобичі, церква Святого Духа в селі Потелич Жовківського району, церква Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків Турківського району, церква Святої Трійці в Жовкві Львівської області; церква Різдва Богородиці у селі Нижній Вербіж та церква Святого Духа у Рогатині Івано-Франківської області.

Остання зміна сторінки: 16-12-2013 16:58