Програма “Українська ініціатива” перепідготовка (друга вища економічна освіта) та стажування менеджерів за кордоном

001Указом Президента України від 3 липня 2000 року № 849 ”Про сприяння підготовці управлінських кадрів для сфери підприємництва” було започатковано Програму заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (далі – Програма), затверджену постановою Кабінету Міністрів  України  від 30 серпня 2000р. № 1358. Постановою Кабінету Міністрів України від  4 березня 2013 року № 143 дія Програми продовжена до кінця 2015 року.

Дана Програма передбачає організацію широкомасштабної перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва, формування нової генерації молодих управлінців, здатних створити якісні ринкові засади економіки України, надання їм можливості набути сучасні економічні знання та практичні навички роботи в умовах ринкової економіки.

Для реалізації цієї Програми був створений Міжвідомчий центр з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (МЦПК). Відповідальним за виконання програми є Мініекономрозвитку України.

В області діє регіональна робоча група МЦПК в Закарпатській області, яка знаходиться за адресою: м.Ужгород, пл. Народна, 4, каб. 414, телефон для довідок:  61-35-16.

Програма “Українська ініціатива” включає наступні етапи:

Щорічна шестимісячна (очна форма) та десятимісячна (очно-заочна (модульна) форма) перепідготовка за напрямами “Менеджмент” та “Економіка і підприємництво” на базі шести відібраних вищих навчальних закладів України, серед яких:

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара;

Донецький національний університет;

Київський національний торговельно-економічний університет;

Одеський національний економічний університет;

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля;

Тернопільський національний економічний університет.

Для суб’єктів підприємництва області навчання буде здійснюватись  на базі Свалявського навчально-консультаційного центру Тернопільського національного економічного університету.

Випускники отримують диплом спеціаліста про перепідготовку з присвоєнням кваліфікації менеджера чи економіста. Ця частина Програми фінансується з Державного бюджету України.

За результатами перепідготовки спеціалістам пропонується довготривале (два-три місяці) стажування на підприємствах країн з ринковою економікою. Ця частина Програми здійснюється за рахунок міжнародних організацій та країн-донорів.

Програми стажувань спеціалістів на українських та європейських підприємствах реалізують міжнародні освітні організації.

Відповідальним за реалізацію стажувань спеціалістів на німецьких підприємствах за проектом Уряду Німеччини є Товариство InWEnt; на підприємствах країн ЄС та українських підприємствах за програмою Тасіс Managers ' Training Programme ( MTP ) є Карл Дуйсберг Центрум (CDC),  на підприємствах Швеції за дорученням Міністерства Закордонних Справ Швеції  є Шведська Агенція з Міжнародного Розвитку та реалізує програму Асоціація Норден.

Програма “Українська ініціатива” має надзвичайно цінну якість - в ній враховуються інтереси як керівників підприємств, окремих менеджерів та спеціалістів, так і держави в цілому.  Програма надає своїм учасникам:

Так, підприємствам вона допомагає:

Здійснити трансформацію системи управління.

Створити необхідні умови для переходу до сучасних форм і методів управління.

Вирішити конкретні проблеми розвитку та управління підприємством в процесі перепідготовки та зарубіжного стажування своїх спеціалістів (реінжинірингу, перепрофілювання, диверсифікації бізнесу, підготовки та реалізації нових бізнес-проектів та ін.).

Встановити ділові контакти з новими зарубіжними партнерами, укріпити та розвинути існуючі зв'язки.

Менеджери та спеціалісти отримують можливість:

Пройти перепідготовку за напрямами “Менеджмент” або “Економіка і підприємництво”, отримати сучасні знання на базі провідних вищих навчальних закладів і диплом державного зразка.

Пройти стажування у провідних європейських компаніях для вирішення конкретних проблем свого підприємства.

Встановити ділові та дружні контакти з українським та зарубіжними колегами.

Стати членами престижних спілок, в т.ч. асоціацій випускників програми “Українська ініціатива”, асоціацій учасників зарубіжних стажувань.

Вимоги до претендентів на участь у Програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва “Українська ініціатива ”:

до участі у Програмі допускаються особи віком до 40 років, які мають вищу освіту і досвід роботи не менше одного року на управлінських посадах вищого та середнього рівня підприємств та організацій будь-яких форм власності.

Не передбачається участь у Програмі державних службовців, керівників закладів освіти, наукових і медичних закладів, а також працівників закордонних фірм і представництв – нерезидентів України.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Остання зміна сторінки: 13-12-2013 16:24