Перевірили заклади освіти Рахівського району

Впродовж листопада Державною інспекцією навчальних закладів у Закарпатській області проводилося вивчення діяльності органів управління освітою та надання освітніх послуг у загальноосвітніх навчальних закладів Рахівського району.

Основна мета інспектування – забезпечення дотримання законодавства України про освіту, реалізація єдиної політики у галузі освіти, здійснення контролю над дотриманням вимог щодо надання якісних освітніх послуг та дотримання освітніх стандартів та нормативів.

У Рахівському районі було здійснено виїзд до трьох навчальних закладів, зокрема: Кобилецько-Полянської, Лужанської та Діловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Інспекцією було перевірено усі установчі та розпорядчі документи, особлива увага зверталася на порядок проходження педагогічними працівниками курсової перепідготовки, дотримання вимог типового положення про атестацію.

У ході роботи державна інспекція позитивно відзначила діяльність вищеназваних закладів освіти, зокрема високо оцінила роботу керівника  Кобилецько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Поп О.І., лауреата премії ім. А. Волошина. Керівникам інших навчальних закладів було вказано на виявлені недоліки і надано рекомендації щодо їх усунення.

Комісією на чолі із заступником директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Сопковою Г.І. перевірялась також робота управління освіти, молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації та районного методичного кабінету. Загалом робота управління освіти була високо оцінена.

Після завершення роботи із представниками комісії зустрівся очільник району Дмитро Анріюк, який розповів про перспективи розвитку освітньої галузі району, про будівництво нової школи у с. Кваси, про необхідність будівництва нових шкіл в інших населених пунктах. Відзначив, що питання надання якісних освітніх послуг у навчальних закладах району знаходиться на особливому контролі керівництва райдержадміністрації.

Заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Сопкова Г.І. відзначила позитивні тенденції у розвитку освіти Рахівщини за останній час, вбачаючи їх причини у командному підході щодо організації роботи управління освіти, а також висловила сподівання, що така тенденція й надалі спостерігатиметься в освітній галузі району й особисто подякувала голові райдержадміністрації за його небайдужість до проблем сучасної школи.

Тетяна Піцура,

в.о. завідувача РМК