Книгу про вишивку презентував кандидат мистецтвознавства Роман Пилип

У неділю, 1 грудня, у великій залі засідань райдержадміністрації, відбулася презентація книги художника-монументаліста, викладача Закарпатського художнього інституту, кандидата мистецтвознавства Романа Івановича Пилипа «Художня вишивка українців Закарпаття XIX - першої половини XX століття».

Відкрив захід та привітав автора з виходом унікальної праці ведучий Василь Кухар – провідний спеціаліст відділу культури РДА.

P1140537Також приємні слова про Р. Пилипа та його видання сказав голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк. Побажавши йому успіхів та творчого натхнення, пообіцяв придбати монографію для бібліотек у районі, адже вона допоможе читачеві доторкнутися до одного з найдавніших і найпоширеніших видів декоративно-ужиткового мистецтва, в якому розкривається національна самобутність нашого народу.

Під час заходу учасники гуртка „Художнє слово” РБК Сільвія і Наталія Поп’юк розповідали вірші про вишиванку, а учасники вокального ансамблю „Вишиванка” Діловецької ЗОШ (керівник Надія Шепета) співали пісні про цей один з оберегів українського народу. Урізноманітнили концертну програму і виступи народного самодіяльного оркестру гуцульських інструментів РБК (керівник Петро Ерстенюк) та квартету викладачів Рахівської дитячої музичної школи.

Презентуючи власне дітище, автор, за допомогою мультимедійного показу матеріалів, цікаво розповів про типологію закарпатської вишивки та її особливості у етнографічніх групах бойків, гуцулів, лемків та волинян, її зв'язок з побутом, звичаєвістю, світоглядом та естетикою місцевого населення, демонструючи композиційні схеми, карти, старовинні світлини, фото з реконструкцією одягу різних етнографічних районів краю.

Шанувальники вишивки мали змогу переглянути роботи рукодільниць Ганни Данік з Рахова, Ганни Савчук з Хмелева та Орисі Шміляк з Розтоків.

Зоря Рахівщини.

Остання зміна сторінки: 02-12-2013 13:38