Економити - значить ПЛАТИТИ САМОМУ СОБІ

Надворі холодно, сиро, а в будинку тепло і затишно. Приємно чи не так. Однак для багатьох це тільки мрія, оскільки наші будинки далекі від енергоефективних.

І постає картина: вартість енергоресурсів збільшується, сімейний бюджет витрачається не на відпустку, а на оплату чергових рахунків, сума в яких стабільно росте, а тепло просто виходить назовні. Приємного вже мало. Що ж робити?

Насправді з цим можна боротись, зробити мрію минулим, причому своїми ж руками. Треба просто знати як зберігати в оселі тепло.

Тож давайте розглянемо як можна утеплити слабкі місця наших будинків.

Вікна. Найперше, потрібно перекрити канали втрати тепла. Їх виявити можна за допомогою простої свічки. Повільно проведіть палаючою свічкою уздовж рам – коливання полум'я вкаже місця, де має місце протяг. Часто навіть рукою можна відчути холодний потік із зазорів між рамами та стіною або з місць з'єднання. Такі ділянки необхідно герметизувати.

Обов’язково замініть всі розбиті та тріснуті шибки – інакше всі зусилля будуть марними! Закладіть щілини по периметру вікна теплоізолюючим матеріалом – це може бути як спеціальний ущільнювач, так і звичайна медична вата. Зверху щілини можна заклеїти широким канцелярським скотчем.

Якщо не використовуєте сучасні ізолюючі матеріали є “дідівські” методи – вони майже безкоштовні, але, водночас, дозволяють зробити будинок трохи теплішим.

Можна заповнити щілини мокрою газетою, а зверху заклеїти папером. Ще краще заповнювати щілини поролоном, шматками старої тканини або ватою, а зверху наклеїти смужки з тканини, густо просочені мильним розчином. У цьому випадку видаляти смуги тканини або паперу навесні буде дуже просто.

Зберегти тепло всередині приміщення допоможуть і щільні штори. Варто пам'ятати, що вони не повинні закривати батареї опалення. Вдень штори краще тримати відкритими – сонячні промені теж вносять свій внесок в обігрів приміщення.

Не забувайте утеплити і підвіконня. Для цього ефективними є всі розглянуті вище способи. На додаток – ще про один. Якщо підвіконня широке, а під ним немає радіатора опалення, можна встановити шафу-холодильник для продуктів. Ці ж способи утеплення вікон придадуться також для балкона і веранди.

Вхідні двері. Чим товщі і масивніші двері, тим більше тепла збережеться у квартирі. Старі двері можна оббити шкірозамінником з поролоновою прокладкою. Щілини між стіною і дверима потрібно заштукатурити монтажною піною. Тепловтрати при утепленні вхідних дверей знизяться на 1,5%.

Отже, ви утеплили вікна та двері у своїй квартирі. Якщо все зроблено правильно, можна чекати підвищення температури на 4-5°С.

Ось ще кілька порад щодо енергозбереження, які також будуть не зайвими:

1. Встановіть тепловідбивний екран за батарею. Екраном може служити як спеціальний матеріал – пенофол, так і проста фольга. Екран за радіатор або кріпиться двостороннім скотчем, або притискається дерев'яними планками. Це дозволить підвищити температуру в приміщенні, як мінімум, на 1 °С.

2. Закривайте штори на ніч – це дозволить запобігти витоку тепла.

3. Провітрюйте приміщення недовго, але інтенсивно. Постійно прочинені кватирки і вікна обігрівають вулицю і витрачають Ваші гроші. Використовуйте «ударне» провітрювання, широко розкриваючи вікна на нетривалий час. Повітря встигне змінитися, але не встигне охолодити поверхні в приміщенні.

4. Поставте шафу біля найхолоднішої стіни в кімнаті.

5. Пофарбуйте батареї в темний колір – гладка, темна поверхня випромінює на 5-10 % тепла більше.

6. При нагоді садіть дерева біля будинку. Дерева довкола будівлі сприяють збереженню тепла усередині прим

Утепливши оселю, ви знизите витрати на додатковий обігрів. А почуття власного комфорту і затишку буде кращою нагородою за працю!

Наталя Козуряк

Остання зміна сторінки: 28-11-2013 13:15