Карпатський біосферний заповідник відзначив чергову річницю!

26 листопада голова державної адміністрації Дмитро Андріюк взяв участь у святкуванні річниці створення Карпатського державного заповідника (зараз – Карпатський біосферний заповідник). Участь у святковому заході взяли також перший заступник голови Закарпатської обласної ради Володимир Закурений, голова районної ради Микола Беркела, а також заступник голови Тячівської районної державної адміністрації Василь Буга.

2013-11-26 15.07Із промовами про історію та важливе значення природоохоронної, науково-дослідної установи виступили керівники заповідника, які розповіли присутнім про нелегкий шлях його становлення і значення у міжнародному масштабі.

У ході офіційної урочистої частини свята працівники Карпатського біосферного заповідника були відзначені в тому числі і спільними грамотами та цінними подарунками Рахівської районної ради та державної адміністрації. “Роль заповідника, а особливо тих людей, які його розвивають та представляють на всеукраїнському і міжнародному рівні важко переоцінити”, - зазначив голова державної адміністрації Дмитро Андріюк. – “Нам приємно, що органи державної влади знаходять спільну мову із такою авторитетною установою, адже перед нами стоїть спільне завдання – забезпечити гідне, здорове майбутнє для народу і країни”.

2013-11-26 15.08Нагадаємо, що історія становлення Карпатського біосферного заповідника бере початок від перших резерватів, які організовувались ще за часів Австро-Угорської імперії. В 1968 роцi уряд України для збереження унiкальних гiрських ландшафтів прийняв Постанову про органiзацiю Карпатського заповідника на площі 12,6 тис. га. За тридцятирiчну iсторiю iснування його територiя неодноразово збільшувалася.

Але практична робота заповідника як установи розпочалася лише в 1974 p., коли в м. Рахові було створено його адміністрацію. У 1992 р. секретаріат ЮНЕСКО прийняв рішення про включення Карпатського заповідника до міжнародної мережі біосферних резерватів, на підставі якого Указом Президента України від 26 листопада 1993 р. було затверджено Карпатський біосферний заповідник площею 38930 га.

У 2007 р. у складі українсько-словацької номінації «Букові праліси Карпат» ввійшов до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України. Розташований на територіях Виноградівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області з адміністрацією в м. Рахів.

У 2013 році було підписано Меморандум про співпрацю в збереженні і сталому використанні природних комплексів КБЗ, як частини українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини” між заповідником, райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування в межах Рахівського району.

Остання зміна сторінки: 27-11-2013 10:20