Здійснення оплати при державній реєстрації актів цивільного стану

defaultДержавна реєстрація смерті, народження фізичної особи з одночасним визначенням її походження здійснюється безкоштовно.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» за державну реєстрацію актів цивільного стану та за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану і свідоцтв, що видаються у зв'язку із зміною і поновленням актових записів цивільного стану, справляється державне мито у розмірі, визначеному законом.

У разі звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану з питань державної реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені або внесення змін до актових записів, їх поновлення та анулювання, повторної видачі свідоцтва про державну реєстрації акту цивільного стану – громадянами сплачується обов'язкове державне мито у розмірах визначені пунктом 5 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито" /зі змінами/ (далі Декрет).

Від сплати державного мита згідно з Декретом звільняються:

-  громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

-  громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;

-  громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;і

-    інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

-     інваліди I та II групи.

Водночас пунктом 3 статті 20 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану можуть надавати платні послуги, перелік яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 № 1168 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватись відділами державної реєстрації актів цивільного стану" (зі змінами) – (далі Перелік).

Розмір плати за надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану Закарпатської області платних послуг, затверджений наказом Головного управління юстиції у Закарпатській області № 17/01-08 від 14.01.2011, та зареєстровий у Головному управлінні юстиції у Закарпатської області 18 січня 2011р. за №1/973.

Відповідно до п. 5 Порядку надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 27 грудня 2010 року № 3335/5 (зі змінами) – (далі – Порядок) надання платних послуг здійснюється лише за бажанням фізичної особи та за її письмовою заявою. Цей же пункт Порядку передбачає, що працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану зобов'язані попередити фізичну особу про вартість послуги.

Плата за платні послуги здійснюється в безготівковій формі шляхом попередньої оплати, що регламентовано пунктом 11 Порядку. Підтвердженням оплати платних послуг є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку.

 

Начальник відділу державної реєстрації актів

цивільного стану реєстраційної служби

Рахівського районного управління юстиції

у Закарпатській області                                                                                       М.М. Гарна

Остання зміна сторінки: 26-11-2013 10:20