Змістовне дозвілля сприяє реальному, а не віртуальному спілкуванню

Сьогодні звичними стали нарікання на молодь. Мовляв, невихована вона, байдужа та лінива. І подібних епітетів чимало.  Вважаю підростаюче покоління цілком цікавим та розумним, більш активнішим, ніж дорослі. Бо дівчата і хлопці, з якими працюємо, є насправді активними, з ними можна змінювати світ на краще та "перевертати гори”, головне – правильно їх скерувати, бути біля них, забезпечити умови інтелектуального, духовного і фізичного розвитку. Про творчий потенціал сучасного підростаючого покоління свідчать їхні виступи під час різних урочистостей та бажання демонструвати свої таланти. Навіть здається, що учасників художньої самодіяльності середнього і старшого віку серед аматорів значно менше.

Над розкриттям творчих здібностей шкільної молоді дбають у загальноосвітніх навчальних закладах. У школах є місце для майже кожної дитини не тільки за партою, але й на спортивному майданчику, творчим талантам на сцені.

Певним видом навчальної та практичної діяльності підростаюче покоління має змогу займатися у позашкільних установах – районних Будинку дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацькій спортивній школі, Центрі науково-технічної творчості, дитячих музичних школах.

Згодом діти виростають і кожен по різному організовує власний культурно- дозвіллєвий простір. Частіше за все юнаки та дівчата обирають нічні клуби, де можна і потанцювати, і розважитись, і поспілкуватися. Єдиний, але дуже великий мінус – доступність алкогольних напоїв та коктейлів, що приваблюють солодкою барвистістю кольорів та парасольками-трубочками у бокалах.

Тим часом під час різних культурно-масових заходів артистам (нашим і не тільки) часто доводиться виступати для майже для порожньої зали або, у кращому разі, для півзали глядачів

Ми повинні згадати про могутній виховний потенціал культури, повернутися до розуміння значення художньої самодіяльності.  Народні традиції співу, танців, інших видів мистецтва як особливості національної культури, створеної до нас, потрібно зберігати. У світі повинні бачити, чим ми відрізняємося від інших країн, в чому наша неповторність і самобутність.

Ветерани, молодь, діти мають можливість активно використати свій вільний час, реалізувати себе, займаючись художньою самодіяльністю зокрема і у районному Будинку культури. Останніми роками у облаштування будівлі РБК та площі перед нею керівники району вклали чималі кошти. Наразі вона має достойний вигляд і просто зобов’язана стати центром дозвілля не лише для підростаючого покоління, а й інших вікових категорій населення.

Але поки що ми по всіх позиціях програємо потужному впливу масової телевізійної та інтернет-культури, які часто далекі від того, щоб сіяти «розумне, добре, вічне». Старше покоління має подбати про післяшкільне заняття дитини, де атмосфера, люди і діяльність повинні давати енергію, а не віднімати її.  Маю на увазі не додаткові заняття зі шкільних предметів із репетиторами (це не гуртки, це – навчання). Змістовне дозвілля буде сприяти розвитку здібностей дитини, підвищенню їхньої самооцінки, реальному, а не віртуальному спілкуванню зі світом, становленню  характеру. І, хочеться вірити, що такі діти не виростуть байдужими, ставши дорослими, будуть сповнені бажання діяти, творити та реалізовувати щось нове, креативне, робити життя змістовнішим і яскравішим!

Антоніна Пилип’юк.

Остання зміна сторінки: 20-11-2013 18:11